Спеціальні потреби

Охоронцям шкіл пропонують видати вогнепальну зброю


У США запропонували озброїти охоронців шкіл
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00
Direct link

У США запропонували озброїти охоронців шкіл

Незважаючи на заклики громади та законодавців, НСА відкинула ідею введення жорсткіших правил володіння зброєю.

Протягом понад ста сорока років Національна стрілецька асоціація пропагує право на вільне володіння зброєю. З понад чотирма мільйонами членів, вона вважається однією з найпотужніших лобістських організацій на політичному ландшафті Америки та найбільшим захисником другої поправки до Конституції США – права на посідання вогнепальної зброї.
Національна стрілецька асоціація – важковаговик політики. Вони потужні, тому що у них широка база підтримки по всій країні в особі її членів, і тому що ті гроші, які вони збирають, вони розумно використовують у політичних цілях
експерт Товариства спостереження за діяльністю уряду Кеті Кілі.
Аналітики кажуть, кожного року Асоціація витрачає мільйони доларів на телевізійну рекламу та спонсорство виборчих кампаній, лобіюючи свої інтереси у Конгресі. Вони вдало зупинили спроби поновити закон на заборону нападницької зброї, дія якого скінчилась у 2004 році.

«Власники зброї голосують, і у рік виборів політикам просто не вигідно бути проти другої поправки - права на вогнепальну зброю», - каже віце-президент Національної стрілецької асоціації Вейн Лап’єр.

Асоціація серед іншого складає рейтинг законодавців на основі того, наскільки останні захищають права власників зброї. Тож законодавці не можуть не рахуватись з цією потужною групою.

«Їх бояться, тому що вони здатні зібрати велику кількість голосів, вони можуть залучити величезні гроші, щоб підтримати чи знищити того чи іншого політика», - пояснює Кеті Кілі.

Цього місяця стрілянина в школі, внаслідок якої від рук озброєного автоматичної рушницею чоловіка загинуло двадцять дітей та шість дорослих, вкотре викликала дебати щодо контролю над зброєю. Аналітики кажуть, цього разу Національній стрілецькій асоціації доведеться шукати вагомі аргументи, щоб захистити свою політику.

Сьогодні навіть давні друзі Асоціації закликають групу піти на співпрацю з Конгресом, щоб опрацювати дієві закони контролю над зброєю.

«НСА та інші захисники зброї, в певних моментах праві. Не думаю, що вони цілком помиляються. Але вони ніколи не виявляли бажали говорити про вирішення проблеми. Вони ніколи не були здатні сісти за стіл переговорів», - вважає конгресмен-демократ Джон Ярмус.

Тим часом, кажуть аналітики, зростаюче незадоволення громади, викликане безперестанним насильством з використанням зброї, може нарешті призвести до послаблення політичного впливу НСА та прийняття ефективних законів, покликаних припинити кровопролиття.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG