Спеціальні потреби

Америка озброюється про запас


Америка озброюється про запас
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00
Direct link

Америка озброюється про запас

Після жорстокого розстрілу 20 дітей у початковій школі містечка Ньютаун американці буквально кинулись скуповувати вогнепальну зброю. Америка озброюється про запас, бо незабаром такої можливості може і не бути. Заклики обмежити продажі зброї у США звучать вже давно, але після загибелі дітей – політики навряд чи зможуть продовжувати їх ігнорувати.

Америка озброюється про запас, бо незабаром такої можливості може і не бути
Перед крамницею зброї у передмісті Вашингтона – черга.

Співвласник крамниці Ендрю Раймонд каже, що після розстрілу у Ньютауні, продажі напівавтоматичних гвинтівок пішли вгору.

"Попит дуже зріс. Всі Інтернет продавці розпродали свій товар ще у минулі вихідні. Ми одні з небагатьох у кого ще є гвинтівки на продаж", - розповідає юнак.

Любителі зброї спішать закупитись, бо бояться, що уряд заборонить продаж напівавтоматичної зброї.

Вартість цього пістолета звичайно становить 1200-1300 доларів. Сьогодні Раймонд просить за нього 1600.

"Я вам гарантую, якщо цього тижня все не розпродамо, якщо матимемо нову партію, то будемо просити вже 1800-1900 доларів за одиницю", - мріє про майбутні прибутки Раймон.

Втім, є у нього є і турботи. Якщо напівавтоматичну зброю заборонять, йому доведеться закрити крамницю.
За чотири роки при владі Обама так і не взявся за обмеження продажу зброї. Тепер ситуація ймовірно зміниться
"Якщо ці гвинтівки знімуть з продажу, я стану дальнобійником, чи щось таке", - переживає торгівець.

У середу президент США Барак Обама поставив перед спеціальною робочою групою завдання розробити пропозиції щодо скорочення злочинів з використанням вогнепальної зброї. Їх буде надіслано до Конгресу на початку року. Очікується, що напівавтоматичні гвинтівки заборонять.

"Більшість американців підтримують заборону продажу вогнепальної зброї військового зразка. Більшість американців проти того, щоб будь-хто міг купити магазини високої місткості", - заявив Обама.

Майже чотири роки тому США вже були свідками високого попиту на зброю. Після обрання Обами президентом, власники зброї очікували, що він спробує обмежити продаж вогнепальної зброї.

Учасники цієї виставки-продажу зброї у 2009-му році, казали що після обрання Обами їх продажі зросли на 60 відсотків. Анетта Еліот була організатором тої виставки.

"Ми не справляємось із попитом на вогнепальну зброю. Це почалось у листопаді, хоча ще у жовтні кількість замовлень зросла. Люди казали, мовляв, оберуть Обаму, і він неодмінно візьметься за продаж зброї", - каже жінка.

Втім побоювання одних та сподівання інших не справдились. За чотири роки Обама так і не взявся за продаж зброї. Тепер ситуація ймовірно зміниться.

"Вбили 20 діток, а до того був розстріл у кінотеатрі у Колорадо, напад неонациста на храм сикхів, стрілянина в торгівельному центрі в Орегоні. Я думаю, що тепер ми неодмінно побачимо закон, який обмежить продаж зброї", - констатує власник магазину зброї.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG