Спеціальні потреби

У часи економічної скрути у США процвітає купонний бізнес


У часи економічної скрути, перша природна реакція будь-якої людини – режим жорсткої економії. Втім чимало американців обійшлися без радикальних урізань за допомогою … купонів. При чому йдеться не лише про предмети першої необхідності. Купонами тепер користуються і для подорожування, і для розваг, і навіть для отримання медичних послуг.

Купонний бізнес сьогодні стає все більш прибутковим як для компаній-виробників, так і для споживачів. І якщо раніше на збирання купонів покупці витрачали чимало часу, сьогодні вони надходять чи то електронної поштою, чи то прямо на мобільні телефони, що заохочує споживачів до їх використання ще більше. А перший купон в Америці з’явився 125 років тому, щоби заохотити своїх покупців спробувати новий напій – Кока-колу.

«Багато молодих людей тепер використовують купони, тому що вони надходять безпосередньо на їх мобільні телефони. Коли вони приходять у магазин, вони автоматично можуть використати ці купони без необхідності їх надрукувати».
Феріс Каплан.
Лора Гардерс купляє все необхідне для своєї родини по п’ятницях. У крамницю вона приходить з переліком товарів та стопкою купонів. Гардерс почала використовувати купони шість років тому, коли була вагітна першою дитиною. Вона планувала залишити роботу і шукала спосіб для родини прожити на одну зарплату.

«Замість того, щоб повертатися на роботу, я мала змогу залишитись вдома. З купонами я заощаджувати майже стільки ж грошей, скільки б я заробляла», – ділиться Лора.

Використовуючи купони, Гардерс платить за свої покупки вдвічі менше:

«Більшість з них я отримую зі вкладок у недільній газеті. Багато надходять в електронній версії. Є чудові сайти. Купони можна знайти і на сторінках самих виробників».

Втім, не всі споживчі користуються купонами. Маріам Синді не подобається навіть сама ідея цього:

«Я насправді вважаю, що це забирає забагато часу. Часто я знаходжу потрібний мені купон, скажімо, в коробці з пластівцями, я його там залишаю та забуваю про нього, а коли згадую – його термін вже вигас».

Пошук купонів не повинен займати багато часу. Як робити це ефективно, Гардерс пояснює на своїх семінарських заняттях.

Вперше купони увійшли в життя американських споживачів у 1887-му році в Атланті, штат Джорджія. Випустили їх у намаганні створити ажіотаж навколо нового продукту – Кока-Коли. Пройшло 125 років, але компанії продовжують використовувати купони як спосіб заохочення споживачів. Змінилось лише те, як вони розповсюджуються.

«Багато молодих людей тепер використовують купони, тому що вони надходять безпосередньо на їх мобільні телефони. Коли вони приходять у магазин, вони автоматично можуть використати ці купони без необхідності їх надрукувати чи шукати їх у газеті» – каже маркетолог Феріс Каплан.

Все більше молодих людей у ці скрутні економічні часи заходять в Інтернет за знижками. Відтак експерти переконані, що електронні купони ставатимуть все популярнішими, а бізнес процвітатиме.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG