Спеціальні потреби

Більшість у Конгресі США залишається у руках республіканців


Спікер Палати представників, республіканець Пол Раян
Спікер Палати представників, республіканець Пол Раян

Кілька тижнів тому, коли опитування громадської думки вказували на високий рейтинг у президентських перегонах Гілларі Клінтон демократи висловлювали впевненість, що вони здобудуть контроль над Сенатом. Не виключалася і можливість переваги демократів у Палаті представників.

Проте з підрахунками голосів у пізніх годинах у вівторок і в середу вранці стало ясно, що не лише Клінтон програє президентські вибори, але більшість в обох палатах Конгресу залишається у руках республіканців.

У вівторок обиралася третина верхньої палати, до складу якої входять 100 сенаторів, та всі 435 членів Палати представників. Ще два місця поки що не визначені, але за дотеперішніми даними, республіканці матимуть 51 мандат у Сенаті, демократи 47.

У республіканців ця більшість може зрости до 53, коли новий склад Конгресу збереться на перше засідання у січні. У штаті Нью-Гемпшир, де підраховано 93% голосів, сенатор-республіканець Келлі Айотт утримує незначну перевагу над її суперницею Меґі Гассан. У грудні у Луїзіані відбудеться другий тур голосування за участю республіканця Джона Кеннеді (25%) і демократа Фостера Кемпбелла (17%).

До речі - в Аризоні, 80-річного республіканця Джона Маккейна переобрано на шостий термін у Сенаті. Нагадаємо, Маккейн – палкий прихильник України в Конгресі США.

Ще раніше стало відомо, що республіканці таки зберігають контроль в Палаті представників.

Дивіться також: Андрій Мегера: "Україна може повчитися у США високої довіри до інститутів влади та виборчих комісій"

XS
SM
MD
LG