Спеціальні потреби

У Києві коментують результати американських виборів


Дональд Трамп

Підтримка України Сполученими Штатами Америки залишиться незмінною. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович, коментуючи результати голосування.

В Американському домі у Києві вже о 6 ранку було людно. Політики і експерти прикипіли до екранів моніторів – чекали оголошення результатів виборів. А коли перемога Трампа стає очевидною, починається жваве обговорення. Американські дипломати заспокоюють – політика підтримки України не зміниться.

«Останні чверть століття Україна і США мали дуже міцні партнерські стосунки. І в економіці, в політиці, в сфері безпеки. Ці стосунки пережили справжній розквіт за останні два роки. І це не залежить від того, хто при владі в Вашингтоні – республіканці чи демократи. Бо американський народ підтримує цю співпрацю. Я переконана, що й за президентства Трампа партнерство триватиме», - заявила посол США в Україні Марі Йованович.

Попри запевнення дипломатів, українські політики не приховують занепокоєння.

Депутат Верховної Ради України Мустафа Найєм каже, що всі розуміють цінності, які представляє пан Трамп.

«Ми розуміємо його погляди. Він їх не приховував. Сподіватися на те, що це були якісь передвиборчі гасла можна, але я не думаю, що буде якийсь поворот на 180 градусів і ми отримаємо лояльного до нас партнера, який буде протистояти РФ так, як це робив Барак Обама або Гілларі Клінтон. Наскільки ці його загравання із Путіним будуть безпечними – подивимося. Я б чекав якихось перших кроків, перших заяв, перших сигналів».

Натомість шукають, як вибудовувати стосунки з новою адміністрацією.

Голова комітету із закордоних справ Верховної Ради України Ганна Гопко каже, що Україна мала бути готового до такого сценарію.

«Зараз ми не маємо бути в шоці, чи переляканими. Ми мали бути готовими до цього. Ще влітку я говорили, що ми маємо працювати з командами обох кандидатів. Світ дуже непростий, і треба бути готовими до різних сценаріїв. А не просто розмахувати руками і казати, що все пропало. Якраз готовність до різніх варіантів у нас була і були здійснені ряд кроків зі співпраці з різними командами під час виборів».

Президент Американської торгової палати в Україні Енді Гундер нагадує, що у Сполучених Штатах є багато друзів України.

«Я думаю, що ці друзі лишаються друзями. Будуть і нові друзі, яких треба заохочувати будувати нові стосунки. Думаю, що зараз настав час будувати нові стосунки».

Морґан Вільямс, президент Американсько-української ділової ради, вважає, що друзям України необхідно взятися за роботу.

«Нас, друзів України, очікує велика битва, щоб на ключові посади в новій адміністрації були призначені люди, які розуміють і підтримують Україну. Дехто вважає, що це буде важче зробити при Трампі, аніж було б при Гілларі Клінтон, яка краще знається на Україні. Але в будь-якому разі ми мусимо зробити все для того, щоб нова адміністрація мала чітку позицію щодо України, розуміла путінську загрозу не лише для України, а й для Європи і самих Сполучених Штатів. Адже, мета Путіна – дестабілізувати весь світопорядок і кинути виклик Америці. Ми переконані в цьому і докладемо всіх зусиль, щоб донести це до нової адміністрації», - заявив Морґан Вільямс, коментуючи результати виборів у США.

Дивіться також: Андрій Мегера: "Україна може повчитися у США високої довіри до інститутів влади та виборчих комісій"

XS
SM
MD
LG