Спеціальні потреби

Китай може допомогти КНДР вийти з міжнародної ізоляції - Керрі


США розраховують на Китай у конфлікті з КНДР
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

США розраховують на Китай у конфлікті з КНДР

Наприкінці цього тижня державний секретар США Джон Керрі подорожуватиме до Азії для проведення переговорів щодо ядерних програм Північної Кореї. Тим часом Пхеньян продовжує робити погрозливі заяви. Цього разу КНДР закликала всіх іноземців залишити Південну Корею, щоб уникнути, за її словами, «неминучої термоядерної війни».

Ця погроза вкотре була трансльована по національному телебаченню. Знову у заяві йшлося про те, що керівництво Північної Кореї «вдасться до безжалісної священної помсти», якщо буде спровокована ворогами.

Останні погрози з боку молодого лідера Північної Кореї Кім Чен Ина пролунали у відповідь на посилення ООН санкцій проти Пхеньяна. Деякі експерти вважають, що Північна Корея насправді готує атаку на свого південного сусіда. Щоправда більшість аналітиків вказують на те, що ніякої мобілізації військ Пхеньян поки що не проводить.

Північна Корея оголосила «стан війни» і привела у повну бойову готовність війська.

Тим часом Сполучені Штати не покидають сподівання розв’язати напруження дипломатичним шляхом. Держсекретар США Керрі вважає, що допомогти Північній Кореї вийти з міжнародної ізоляції може Китай:

«Північна Корея ще може повернутися за стіл переговорів та приєднатися до всіх цих країн, включно з її найближчим сусідом – Китаєм. Китай, який серед всіх інших держав завжди підтримував тісні взаємини з Північчю, відіграватиме у цьому процесі особливо важливу роль».

Нове керівництво Китаю, схоже, розділяє позиції США, як зазначає речник Міністерства закордонних справ КНР Хонґ Лей:

«Ми прагнемо врегулювання конфлікту, а не ескалації. Ми хочемо діалогу, а не конфронтації. Конфлікт на Корейському півострові не на руку жодній з держав. Китай зробить все, щоб досягти миру та стабільності на Корейському півострові та в північно-східній Азії загалом».

Науковий співробітник Університету Джонса Гопкінса Олександр Мансуров пояснює, яких саме кроків очікує від Пекіна Вашингтон:

«Якщо Північна Корея залишатиметься найбільшим торговельним та інвестиційним партнером Китаю, можна очікувати, що Пекін паралельно пропагуватиме ідеї ефективного урядування та впровадження Пхеньяном ефективної економічної та соціальної політики».

А це б принесло Північній Кореї внутрішні зміни.

«Зрештою, замість того, щоб чинити тиск на Північну Корею ззовні, Китай разом з міжнародною спільнотою дасть поштовх внутрішнім змінам у Північній Кореї, економічним та соціальним змінам у суспільстві, які, можливо, одного дня приведуть до влади нові політичні сили, що свою чергу потягне за собою і політичні зміни», - каже Мансуров.

Він додає, що успіх справи залежить від того, скільки впливу на Північну Корею має президент Китаю Сі Цзіньпін. Аналітик Фонду Спадщина Брюс Клінґер каже, що Цзіньпіну бракує авторитету:

«У них менше впливу, ніж багато хто припускає. До того ж китайці не дуже готові використати навіть ті важелі, які мають. Вони насправді показали себе в якості частини проблеми, ніж її вирішення».

Причина - китайські інвестиції в Північній Кореї.
Ми прагнемо врегулювання конфлікту, а не ескалації. Ми хочемо діалогу, а не конфронтації. Конфлікт на Корейському півострові не на руку жодній з держав.
Хонґ Лей, речник МЗС Китаю

«Вони б повинні були діяти відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН не лише проти Північної Кореї, але і інших порушників міжнародних норм. А це включає і їхні власні банки та компанії, які сьогодні беруть безпосередню участь у ядерних програмах Північної Кореї», - наголосив Брюс Клінґер.

Натомість адміністрація Обами вірить, що Китай ставиться серйозно до санкцій ООН. Позицію США з’ясувала прес-секретар Державного департаменту Вікторія Нуланд:

«Ми розуміємо, що Китай наразі розглядає, який внутрішній механізм впровадження вони мають щодо резолюції ООН 2094. Саме ця остання ще потребує імплементації. Як ви розумієте, уряд кожної держави має розглянути власне законодавство та діяти виключно відповідно до національних законів».

Під час свого візиту до Азії, Керрі відвідає Південну Корею, яка пильно стежить за ядерними об’єктами Півночі. Відвідає держсекретар також і Японію, яка почала розгортання на своїй території трьох баз протиракетного захисту Патріот.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG