Спеціальні потреби

Міністр фінансів США закликає Китай пришвидшити свої економічні реформи


Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер
Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер

Міністр фінансів США закликав Китай допустити зміцнення національної валюти - юаня. Тімоті Ґайтнер заявив про це на відкритті дводенного стратегічного діалогу США і Китаю в Пекіні.

Дводенні переговори високопоставлених представників США та Китаю дещо затьмарені дипломатичним зіткненням через долю китайського дисидента, який шукав захисту у США. Тим не менш, у своїх виступах під час церемонії відкриття діалогу жодна зі сторін не згадувала про цей інцидент напряму.

Глава фінансового відомства США висловив підтримку плану Китаю реформувати фінансову систему країни, аби збільшити підтримку приватним підприємствам та зменшити пільги державним компаніям.

Один з високопосадовців, присутній під час переговорів, заявив, що певного прогресу вже вдалося досягти. На умовах анонімності він сказав журналістам, що Китай погодився розглянути застосування міжнародного права в наданні кредитів власним експортерам.

Ґайтнер закликав Китай прискорити економічні реформи. Він нагадав, що за останні два роки Китай дозволив юаню зміцнитися по відношенню до долара США на 13 відсотків. Однак, за його словами, додаткове зростання китайської валюти відповідає довготривалим інтересам обох країн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG