Спеціальні потреби

Петреус почав давати свідчення в Конгресі США


Колишній директор ЦРУ Дейвид Петреус в п'ятницю почав давати своє свідчення перед Конгресом США у справі атаки, скоєної у вересні, на консульство США в Бенгазі, Лівія.

На слуханнях, які розпочалися у четвер і, які відбуваються за закритими дверима, генерал у відставці Петреус подає деталі атаки і первісну відповідь США на неї законодавцям-членам Комітетів з питань розвідки Палати представників і Сенату.

В результаті нападу, здійсненого 11 вересня 2012 року, було вбито посла США у Лівії Кристофера Стівенса і троє інших американців.

Багатьох законодавців цікавить, чи була безпеку консульства забезпечена на належному рівні і чи намагалася адміністрація Обами приховати відтак інформацію, щоб не створювати собі зайвих проблем напередодні президентських виборів 6 листопада.

У четвер свої свідчення давали представники розвідувальних і антитерористичних служб.

Законодавці сказали, що після атаки Петреус поїхав до Лівії, де провів низку зустрічей, аби довідатися, що саме сталося у Бенгазі.

Петреус пішов у відставку з посади глави ЦРУ минулого тижня, після того як розслідування ФБР виявило факт його позашлюбних зв'язків зі своїм біографом Полою Бродвелл. За повідомленням інформаційного агентства Reuters, цей інцидент викликав у деяких законодавців побоювання у зв'язку з можливою загрозою національній безпеці.

Міністр юстиції Ерік Голдер у четвер заявив, що він упевнений, що в ситуації з Петреусом ніяких загроз національній безпеці не було.
XS
SM
MD
LG