Спеціальні потреби

Близький Схід і США стають ближчими завдяки джазу та хіп-хопу


Американська неприбуткова організація будує культурні мости між США та країнами Близького Сходу. «Yes Academy» викладає сучасні танці, театральне мистецтво та різні стилі американської музики у країнах, які потерпають від заворушень та конфліктів.

«Ми допомагаємо відбудувати культурну інфраструктуру. Ми готуємо нове покоління вчителів та мотивуємо студентів поглиблювати своє зацікавлення музикою, танцями і театром».
Джон Ферґасен
Викладає курс Джін Ейткен, якого було номіновано на премію Ґреммі. Ейткен подорожує близькосхідними країнами і намагається об’єднати молодь різних релігій і культур завдяки музиці:

«Є одна мова спільна для всіх це – мистецтво. Від Китаю до Близького Сходу – мистецтво зрозуміле для кожного. І усі хочуть брати в ньому участь, чи-то як виконавці, чи як глядачі. Коли ми їдемо в Ірак, і повідомляємо про концерт всього лиш один день наперед, концертні зали все одно заповнені.

Джазовий виконавець Ранд Кова з іранського Курдистану, однак він поїхав аж у Таїланд, щоб повчитись у відомого американського тренера:

«Джаз, рок, поп – це все нові види музики у моїй країні. І відколи «Yes Academy» приїхала в Ірак, все відчутно покращилось».

Заснована Ейткеном програма «Yes Academy» покликана розвивати молоді таланти на сцені. Завдяки цій неприбутковій американській організації молодь у різних країнах може безкоштовно повчитися хіп-хопу, чи бродвейських мюзиклів у професіоналів. Програма поширилась у Афганістані, Єгипті, Йорданії, Лівані, Малайзії, Пакистані та Сирії. Однак найбільше вона зосереджена в Іраку. Тут багато оркестрів, музичних і театральних шкіл, а також талановитих студентів. Однак волонтер Джон Ферґасен каже, що роки конфліктів в країні позбавили вчителів належного рівня підготовки:

«Ми допомагаємо відбудувати культурну інфраструктуру. Ми готуємо нове покоління вчителів та мотивуємо студентів поглиблювати своє зацікавлення музикою, танцями і театром».

Ферґасен каже, що поки що їм не дозволено викладати танці у консервативному Афганістані. А загалом їхня програма користується великим попитом, адже західне мистецтво дуже популярне у регіоні завдяки голлівудським фільмам.
XS
SM
MD
LG