Спеціальні потреби

У деяких країнах Центральної Азії фільм «Диктатор» заборонений


Кінокомедія «Диктатор» із Сашею Бароном Коеном у головній ролі вийшла у міжнародний прокат, зокрема і в країнах колишнього СРСР. Герой комедії – збірний образ диктатора, який страждає манією величі і намагається створити ядерну зброю.

«Диктатор» з'явився в кінотеатрах України, Росії і Казахстану. Нагадаємо, що в Казахстані був заборонений до показу попередній фільм Коена «Борат». «Борат» присвячений пригодам в Америці журналіста-вихідця з Казахстану (втім, «Казахстан» у стрічці Коена має не багато спільного з реальним Казахстаном).

У Таджикистані та Туркменістані «Диктатора», проте, заборонили. Як вказує новинний сайт kloop.tj, в Таджикистані фільм не пройшов цензуру дистриб'юторської компанії світових кінопрем'єр «Тантан».

«Не треба нас порівнювати з Казахстаном, Узбекистаном і з іншими країнами – це взагалі неправильно, бо у нас менталітет, самі знаєте, інший», – ці слова менеджера з продажу компанії Далер Давлатова наводить сайт kloop.tj.

В Узбекистані показ «Диктатора» вирішили дозволити. Як і Туркменістан, Узбекистан входить у список країн, що є «гіршими з гірших» в категоріях «політичні права» і «цивільні свободи» рейтингу американської організації Дім свободи.

До цих пір невідомо, чи буде фільм показаний в кінотеатрах Білорусі – країні, яка входить у список «невільних», згідно з цим же рейтингом.

«Не думаю, що ця стрічка була б настільки цікава білоруському глядачеві. Але, будемо дивитися, наскільки успішним буде прокат у Росії», – цитує слова директора білоруського« Кіновідеопрокату Василя Коктиша сайт «Салiдарнасць».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG