Спеціальні потреби

США відновили переговори з Афганістаном щодо дати виведення військ


Не дивлячись на нещодавні заяви про те, що американські війська закінчать нести бойову службу в Афганістані наступного року, а не цього, як це передбачалося раніше, командувач коаліційних військ в тій країні генерал Джон Ален заявив, що наміри США передати повний контроль над безпекою в країні афганському уряду залишаються в силі.

Генерал Аллен перебрав командування міжнародними військами в Афганістані у липні минулого року. Головним його завданням стало підготувати афганських солдатів, щоб вони до кінця 2014-го могли навчитися самостійно забезпечувати порядок в країні і утримувати від посилення Талібану. Це – досить складне завдання, адже таліби продовжують влаштовувати теракти, а афганські солдати мають бажання боротися, тільки не мають професійних навичок. На тлі досить повільного процесу підготовки афганських сил безпеки, досить несподівано прозвучала заява міністра оборони США, який висловив сподівання що війська США зможуть закінчити свою місію вже у кінці 2013-го року, що на рік раніше терміну, про який йшлося раніше. Генерал Аллен вважає, що це можливо:

«Це увесь час було частиною плану. Ми не скорочуємо терміни, про які домовилися у Лісабоні. Ми просто в іншій формі будемо продовжувати допомагати і підтримувати афганські національні війська і у 13-му, і у 14-му роках».

Попри те, що Афганські солдати вже до середини наступного року повинні перебрати контроль за ситуацією в країні, іноземні сили все ж будуть брати участь у деяких бойових операціях, говорить Аллен. Він розуміє, що Талібан не збирається складати зброю. Разом з тим він каже, що ворог сьогодні є слабким навіть попри те, що захоплені у полон бойовики кажуть, що Талібан є міцнішим, ніж про це думають на заході:

«Таліби, яких ми тримаємо у в’язниці, кажуть, що вони зачекають до кінця 2014-го, коли НАТО вийде з Афганістану. Але це – неконструктивна розмова. Адже і після 2014-го міжнародні війська будуть підтримувати афганську національну армію».

Допомога з-за закордону після 2014-го в основному полягатиме в фінансових вливаннях та тренуванні як цивільного уряду, так і солдатів. Втім, генерал Аллен як також інші експерти в галузі безпеки говорять, що присутність нехай невеликого, але боєздатного підрозділу міжнародних сил таки буде необхідна.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG