Спеціальні потреби

Американські солдати в Афганістані отримали 10 тисяч піц до Суперкубка


Привезена до Америки італійськими емігрантами – піца, стала однією з найпопулярніших страв американців. Без неї не обходиться жодне спортивне свято. Американський футбол не є винятком. Гра за Суперкубок – фінальна зустріч команд-переможців Національної та Американської конференцій, збирає найбільшу телевізійну аудиторію у США. За боротьбою на полі спостерігають і тисячі американських військових, розкиданих по всьому світі. Щоб вони почували себе ближче дому, одна неприбуткова організація за підтримки мережі піцерій вже четвертий рік поспіль у день турніру організовує доставку піци військовим у гарячих точках.

В одному із ресторанів у центрі Чикаго мало що змінилося з часу його відкриття у 1943-му році. Його працівники вважають своїм обов’язком зберегти традиції приготування піци, що стала фірмовою стравою міста.

«Піцерія «Уно» є місцем народження піци у глибокому посуді. Перша піца за нашим оригінальним рецептом була спечена на цій кухні», – каже генеральний директор Ейпріл Макрейвен.

Макрейвен зазначає, що піца у стилі Чикаго є справді унікальною. І про неї знають в усьому світі:

«Ми ростемо і відкриваємо піцерії у стилі Чикаго по всій Америці, і навіть в інших країнах світу. Люди звідусіль приїжджають до нас».

Піцерія «Уно» пропонує доставку піци додому та в офіс. А як щодо відправки за кордон? Наприклад у «гарячі точки» світу?

Саме з таким запитанням до відставного майстра-сержанта військово-повітряних сил США Марка Еванса звернувся одного дня його син Кент.

«Ми сиділи, їли піцу, по телевізору показували новини про Ірак. Раптом син запитав мене: “Тату, чи мають таку піцу ці солдати, які перебувають там, у зоні конфлікту?”» – пригадує Марк Еванс, який заснував організацію «Піца для патріотів».

Звичайно, що відповідь була негативною.

«Тоді він запитав: “А відправити піцу туди можна?”. І я сказав: “В принципі так, це можливо”. Так усе почалося».

Ідея доставки свіжої піци у зони конфлікту швидко переросла у бізнес-проект, неприбуткову організацію під назвою «Піца для патріотів». З часу заснування у 2008-му році організація відправила в Ірак та Афганістан понад 70 тисяч піц.

Проект смачний, але дорогий. Фінансування, як пояснює Марк, надходить як від великих корпорацій так і від приватних осіб:

«Є одна жінка, яка двічі на рік присилає нам по 7 доларів, каже, що більше не може. Так що в Америці нас підтримують».

Така підтримка підштовхнула Марка доставити солдатам найбільшу за весь час партію піци:

«Цього року до Суперкубка ми запланували відправити військовослужбовцям 10 тисяч піц, у стилі Чикаго, одну з найкращих у світі піц».

Генеральний директор піцерії «Уно» Ейпріл Макрейвен каже, що для компанії це велика честь приготувати піцу для військових на час Суперкубка:

«Футбол і піца чудово поєднуються, і ми гарантуємо, що вони отримають найкращу у світі піцу».

Місце відправки 10 тисяч піц – Афганістан, де служить понад 80 тисяч американських військових. У піцерії сподіваються, що більшість з них матиме нагоду скоштувати страву з їх батьківщини та ще й під час найбільшої футбольної події у США, яку транслюватиме у живому ефірі військовий телеканал.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG