Спеціальні потреби

Ахмадінеджад розповів про своє бачення майбутнього світового порядку


«Ахмадінеджад – забирайся з ООН». Такими гаслами супроводжували виступ іранського президента кілька сотень учасників протестів, які зібралися під стінами Об’єднаних Націй. Махмуд Ахмадінеджад, який наступного року залишає президентську посаду, виголосив досить стриману промову – фокусуючи увагу присутніх на своєму баченні майбутнього світового порядку. Лише раз він вибухнув гнівною реплікою на адресу Ізраїлю, який, за словами Ахмадінеджада, погрожує бомбити Іран через те, що той прагне розвивати мирні атомні технології для блага свого народу:

«Погрози від дикунів-сіоністів щодо можливого військового вдару по нашій величній нації є яскравим прикладом сумних реалій сьогодення».

Під час цього виступу, місця представників Сполучених Штатів пустували. Але, в цілому, на відміну від попередніх років, під час промови Ахмадінеджада обійшлося без масових виходів делегацій з залу.

«Погрози від дикунів-сіоністів щодо можливого військового вдару по нашій величній нації є яскравим прикладом сумних реалій сьогодення».
Махмуд Ахмадінеджад
Президент Єгипту, Мухамед Мурсі, який очолив країну 3 місяці тому, виклав свій погляд на події у Північній Африці та на Близькому Сході. Він засудив появу на заході відеороликів, що ображають Іслам. Щодо Сирії, Мурсі заявив, що кровопролиття та гуманітарна криза у цій країні повинні бути зупинені, а сирійський народ сам повинен вирішувати свою долю:

«Після того, як цей режим, який щодня вбиває власних людей, впаде, сирійський народ самостійно обере нову владу, яка буде представляти його інтереси і поверне Сирії її справжнє місце серед демократичних держав».

Прем‘єр Великобританії Дейвид Камерон закликав Раду Безпеки ООН негайно прийняти узгоджене рішення щодо Сирії. Також він розкритикував Іран за таємні домовленості з режимом Ассада, які, за його словами, мають на меті втягнути регіон у війну:

«Єдиний спосіб завершити сирійську проблему – це рухатися до політичної зміни в країні. Майбутнє Сирії – це майбутнє без Ассада».

Під час Генеральної Асамблеї відбулося представлене на міністерському рівні спеціальне засідання ради безпеки ООН. Головна тема – налагодження співпраці з Лігою Арабських держав у контексті кризи у Сирії та Палестинсько-Ізраїльського конфлікту.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG