Спеціальні потреби

У СБУ заперечують заяву ООН про секретні тюрми в Україні


Іван Шимонович
Іван Шимонович

Іван Шимонович заявив, що спостерігачі ООН задокументували сотні випадків тортур у зв’язку з конфліктом на сході України.

Служба безпеки України діє у рамках законодавства і про секретні тюрми на території країни не може бути й мови, - заявила речниця СБУ Олена Гітлянська у коментарі Радіо «Свобода».

Про це вона сказала у відповідь на заяву помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про випадки тортур в Україні як з боку сепаратистів, так і з боку СБУ.

За словами Гітлянської, на 3 червня запланована зустріч Івана Шимоновича і голови СБУ Василя Грицака, де, серед іншого, буде обговорюватись і це питання.

3 червня Шимонович, презентуючи в Києві доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні у лютому-травні 2016 року, заявив, що спостерігачі ООН задокументували сотні випадків тортур у зв’язку з конфліктом на сході України.

«Деякі випадки тортур були заподіяні людям на підконтрольній озброєним групам територіях, але деякі – також на територіях, підконтрольних українській владі, і більшість із них пов’язана із зафіксованими випадками тортур у будівлях під контролем СБУ», – зауважив він.

У доповіді йдеться про зміну тенденції: якщо у 2014-му і на початку 2015-го фіксувались такі випадки за участі добровольчих батальйонів, то з другої половини 2016-го, в основному, задіювалась СБУ. В інтерв’ю виданню The Times Шимонович раніше зазначив про п’ять секретних тюрем української Служби безпеки.

Окрім даних щодо порушень з боку українських силовиків, у доповіді йдеться про те, що спостерігачі не отримали доступу до місць несвободи на територіях, підконтрольних угрупованням «ДНР» і «ЛНР», однак вони записали свідчення про убивства, викрадення і тортури, скоєні представниками озброєних груп. Підтримувані Росією сепаратисти ці звинувачення не коментували.

Дивіться також «Голос Америки»: Ніхто у США не знає, як вирішити цю жахливу проблему, але всі "занепокоєні"

Ніхто у США не знає, як вирішити цю жахливу проблему, але всі "занепокоєні". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

XS
SM
MD
LG