Спеціальні потреби

G7 обіцяють підтримувати енергетичний сектор України


Міністри енергетики країн «Великої сімки» вітають суттєві реформи в Україні щодо енергетичної політики.

Міністри енергетики країни «Великої сімки» вітають суттєві реформи, що відбуваються в Україні в енергетичному секторі і обіцяють продовжити свою підтримку.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів G7, які у понеділок завершили дводенну зустріч в японському місті Кітакюсю.

«Ми вітаємо важливі реформи в сфері енергетичної політики, що відбуваються в Україні, включаючи реформи системи енергетичних тарифів газового сектору», - йдеться в заяві.

Зокрема, голови енергетичних відомств Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів, як також єврокомісар з енегретичної політики і клімату, високо оцінили готовність української влади представити «необхідні умови для створення всеосяжної енергетично ефективної програми, орієнтованої на газово-тепловий сектор. Вони також привітали Україну з втіленням у життя ініціативи для покращення рівня прозорості в енергетичному секторі.

Міністри пообіцяли продовжити підтримку енергетичної безпеки України та інших країн, «які страждають від перебоїв поставок енергії»

«У контексті нинішньої кризи між Росією і Україною, ми повторюємо, що питання енергетики не повинно використовуватися як метод політичного примусу, чи загрози безпеці. Ми залишаємося відданими наданню підтримки Україні та інших країнам, які відчувають уразливість в питанні поставок енергії», - йдеться в спільній заяві міністрів.

Відзначається також, що «Велика сімка» сприятиме створенню в таких країнах стійкої і конкурентоспроможної енергетичної системи.

У документі міністри настійно закликають Україну продовжувати реформування енергетичного сектора, включно з ухваленням законодавства про створення незалежного регулятора в енергетичній сфері, і окремого законодавства про створення конкурентоспроможного і прозорого енергетичного ринку.

«Ми надалі будемо вести тісні консультації з Україною над розробкою дорожньої карти для запровадження енергетичних реформ,… енергетично ефективної політики та технологій», - зазначають міністри енергетики країн G7 у спільній заяві, оприлюдненій після дводенного засідання у Японії.

26-27 травня відбудеться черговий саміт країн «Великої сімки» на острові Ісе-Сіма японської префектури Міє.

Дивіться також: Оксана Сироїд: поки Донбас окуповано, ні про які вибори не може йти мова

Оксана Сироїд: поки Донбас окуповано, ні про які вибори не може йти мова. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:39 0:00

XS
SM
MD
LG