Спеціальні потреби

Абсурдом назвав вибори на окупованих територіях екс-прем’єр Литви Кубілюс


Колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс

Андрюс Кубілюс радить українському уряду покращити комунікацію і з українським народом, і з країнами Заходу.

Проведення виборів на Донбасі можливе лише за умови відновлення повної безпеки в окупованому регіоні України. Про це заявив колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс у програмі Голосу Америки «Прайм-Тайм».

«Вибори, які мають проводитись за українським законодавством, коли Україна не може контролювати ці території, це якийсь абсурд. Перш за все, мають бути присутні умови, за яких Україна спроможна контролювати свою територію. Один з перших кроків має бути повернення контролю над кордонами.

Далі треба роззброїти всі військові формування, і лише тоді можна говорити про справжні вибори зі свободою інформації, ніхто не погрожує людям з іншою думкою, прозора система виборів і так далі. Інакше це не можна буде назвати виборами. Це буде лише імітація виборів», - зазначив Кубілюс.

На думку цього європейського політика, у Європейському Союзі бракує розуміння, з чим вони зіткнулися в українському конфлікті.

«Ми маємо розуміти, чого Путін хоче досягти. Не лише здобути трохи території. Його головна ціль – створити, продовжити хаос всередині Донецька, Луганська, підштовхнути цей хаос всередину України, створити проблеми всередині України, і таким чином не дозволити Україні стати успішною. Це його довготермінова стратегія. Ми повинні мати свою довготермінову стратегію також на українському фронті. Як підтримати Україну, як допомогти Україні втілити реформи, як не дозволити Путіну повірити, що він може позбутися санкцій, не змінивши своєї політики», - сказав колишній прем’єр Литви.

Будучи одним із радників президента України, Андрюс Кубілюс радить українському уряду покращити комунікацію і з українським народом, і з країнами Заходу.

«Наприклад, щороку починати роботу із дуже чітких декларацій: які наші пріоритети у реформах на цей рік. Не говорити загальні речі, що от ми маємо 60 чи 100 сторінок документ, а назвати 6 чи 7 найважливіших пріоритетів, практичних порад, що буде зроблено за цей рік. І коли ти назвеш свої пріоритети, ти йдеш через парламент, через уряд, до народу, до іноземних партнерів і пояснюєш», - сказав він.

Кубілюс також вважає правильною політикою, якщо президент зможе консолідувати політичні сили з різними ідеологіями в країні.

«Треба мати партії і правоцентристські, і лівоцентристські. Людям треба створити можливості вибирати між правоцентристською та лівоцентристською ідеологією. Але не між напрямками у Брюссель чи в Москву. То ж вам потрібні європейського типу соціал-демократи, консерватори, ліберальні партії. Це дуже важливо», - сказав радник президента Порошенка, колишній глава литовського уряду Андрюс Кубілюс.

Дивіться також: Якщо Мінськ-2 імплементують, Україна зникне, - вважає лідер фракції "Самопоміч"

Олег Березюк: Якщо Мінськ-2 імплементують, Україна зникне. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:53 0:00

XS
SM
MD
LG