Спеціальні потреби

ООН стурбована рішенням «ЛНР» вигнати гуманітарні організації


Роздача гуманітарної допомоги сепаратистами, Донецьк, 3 червня 2015 року
Роздача гуманітарної допомоги сепаратистами, Донецьк, 3 червня 2015 року

Видворення гуманітарних організацій угрупованням «ЛНР» є «грубим, цинічним і явним порушенням Мінських угод» – посол США Джеффрі Пайєтт

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівен О'Браєн висловив стурбованість з приводу того, що «де-факто влада» в Луганську, який знаходиться під контролем сепаратистів, наказала гуманітарним установам ООН залишити регіон.

У заяві О'Браєна говориться, що агентствам ООН наказано припинити роботу і покинути територію до кінця цього тижня. Крім того, деякі міжнародні неурядові організації також отримали розпорядження покинути регіон.

Установи ООН рідко стикаються з вимогами припинити роботу в будь-якій країні або регіоні.

У заяві О'Браєна не названі конкретні НУО, але організація «Лікарі без кордонів» в четвер оприлюднила окрему заяву, в якій висловила «крайню стурбованість» цим кроком. Організація повідомила, що закриває свій офіс в Луганську.

О'Браєн зажадав від «де-факто влади в Донецьку і Луганську» негайно забезпечити відновлення роботи установ ООН і міжнародних неурядових організацій.

Робота ООН в Донецьку також знаходиться під загрозою, заявив заступник генсека організації. «Рішення де-факто влади в Донецьку щодо майбутніх операцій все ще не ухвалене, і операції всіх установ призупинені», - йдеться в його заяві.

«Лікарі без кордонів» повідомили, що продовжують роботу в Донецьку.

За словами посла США в Україні Джеффрі Пайєтта, на окуповану територію зараз не пропускають 16 тисяч тонн гуманітарної допомоги.

Пайєтт назвав видворення гуманітарних організацій угрупованням «ЛНР» «грубим, цинічним і явним порушенням Мінських угод». Про це він написав у Twitter.

«Влада» «ДНР», «ЛНР» повинна надати повний, безперешкодний доступ до гуманітарної допомоги, виконати Мінські угоди, надати підтримку групі з гуманітарних питань», – заявив Пайєтт.

«Висилка гуманітарних організацій піддає три мільйони людей ризику, відмовляючи їм у доступі до харчів, медицини, житла та одягу напередодні зими», – додав посол США.

Дивіться також: Папа розповів США, як ставитись до біженців, іммігрантів

Папа розповів США, як ставитись до біженців, іммігрантів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

XS
SM
MD
LG