Спеціальні потреби

Безкарність на Донбасі - нова доповідь ООН


Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Гуссейн
Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Гуссейн

За час військового конфлікту на сході України близько 90% втрат серед мирних мешканців сталися через невибірковий обстріл у житлових районах

Відповідальність за відібрані життя мирних мешканців за час неоголошеної війни на Донбасі досі не взяла на себе жодна зі сторін конфлікту в Східній Україні. При цьому близько 90 відсотків мирних мешканців загинули через невибірковий обстріл житлових районів.

Такими є висновки останньої доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, що була оприлюднена в четвер, 14-го липня в Женеві.

Значна кількість людей, в тому числі цивільних, також була страчена або померла в ув'язненні, при цьому більшість таких вбивств відбулася в 2014 році та на початку 2015 року.

Відповідно до звіту, більшість озброєних формувань страчували людей, які підтримували територіальну цілісність країни та українські урядові сили, тоді як українські сили для цього відбирали людей на підставі їх ймовірної приналежності до сепаратистів чи їх проросійських поглядів.

«Ніхто досі не взяв на себе відповідальності за загибель мирних мешканців під час бойових дій. Водночас, деякі з цих убивств можуть бути прирівняні до воєнних злочинів, або й злочинів проти людяності», – йдеться в доповіді.

Оголошуючи ці факти верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Гуссейн заявив, що відповідальність за скоєне в майбутньому стане єдиним шляхом для встановлення миру в Україні, в тому числі у східній її частині.

«Це справді єдиний шлях вперед, і це вже було в повній мірі та в дуже трагічний спосіб доведено багатьма країнами, які спершу не ставилися серйозно до міжнародних злочинів та порушення прав людини. Як показує досвід, вони рано чи пізно скочувалися назад до насильства», – підкреслив він.

ООН також наголошує, що серед обидвох сторін конфлікту помітною була відсутність дисципліни серед нашвидкуруч створених озброєних груп, а з іншого боку серед мобілізованих солдатів та добровольчих батальйонів.

«Це, а також той факт, що до обох сторін конфлікту приєдналася значна кількість злочинців, призвело до розгнузданого використання зброї, особливо по відношенню до тих, хто не виконував накази», – кажуть правозахисники.

Вони визнають, що з боку урядових сил були спроби провести розслідування про вбивства у власних лавах, однак слідство велося повільно, а часом і затягувалося, що давало можливість винуватим уникнути правосуддя.

Загалом, останні 26 місяців неоголошеної війни на сході України забрали життя більш ніж 9 500 людей. Як повідомляють в Управлінні, дві тисячі мирних мешканців загинули або були поранені.

Однак, доповідь ООН ґрунтується на результатах досліджень вбивств понад 9,4 тисяч людей на Донбасі, від початку бойових дій у регіоні в 2014 році й до травня 2016 року.

Також у доповіді йдеться й про ситуацію в Криму. Там Моніторингова місія ООН зафіксувала одну страту та десять випадків зникнення, що потенційно можуть призвести до смерті викрадених. Ці припущення ґрунтуються на свідченнях очевидців, і той факт, що деякі зникнення стали результатом дій так званої Кримської «самооборони».

Дивіться також: У 2020 Росія може стати абсолютним військовим гегемоном у Чорному морі - експерти

У 2020 Росія може стати абсолютним військовим гегемоном у Чорному морі - експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG