Спеціальні потреби

НАТО та Росія мають глибокі розбіжності щодо України – Столтенберґ


Єнс Столтенберґ
Єнс Столтенберґ

У середу в Брюсселі відбулося засідання Ради НАТО-Росія на рівні послів - лише друге за останні два роки.

Виступаючи на прес-конференції у штаб-квартирі Альянсу після засідання, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сказав, що на першому місці порядку денного наради стояло питання України.

«Україна була першим питанням нашого порядку денного. Це важливо, тому що дії Росії в Україні підривають євро-атлантичну безпеку. Союзники та Росія мають глибокі розбіжності в поглядах щодо кризи. Але це була можливість уточнити наші позиції та обмінятися думками щодо кризи в Україні», - заявив Єнс Столтенберґ.

За його словами, союзники висловили позиції, які були викладені на саміті у Варшаві.

«Союзники по НАТО не визнають і ніколи не визнають нелегальну анексію Росією Криму. Ми всі повинні працювати над вирішенням конфлікту на сході України дипломатичним та мирним шляхом. Це дозволить зробити внесок у покращення відносин між НАТО та Росією», - наголосив генсек.

Столтенберґ зазначив, що учасники засідання Ради НАТО-Росія також обговорили військову діяльність, прозорість та зниження ризиків.

«Прозорість і зменшення ризиків особливо важливі, щоб запобігти небажаним інцидентам, нещасним випадкам та непорозумінням. Отож, у дусі прозорості Північноатлантичний союз поінформував Росію щодо важливих рішень, які були ухвалені у Варшаві для посилення нашої безпеки. Росія поінформувала про свої кроки», - сказав Столтенберґ.

Представники РФ, зазначив генсек НАТО, висловили свої пропозиції щодо безпеки повітряного простору над Балтійським морем.

«Союзники вивчать ці пропозиції та вітають сигнали з боку Росії щодо зменшення ризиків. Це те, за що союзники висловлювалися весь час. Я очікую на подальше обговорення цього питання з Росією», - підкреслив він.

Столтенберґ сказав, що на порядку денному засідання також стояло питання Афганістану. Генсек зазначив, що Альянс фінансуватиме афганські сили безпеки до 2020 року.

Єнс Столтенберґ повідомив, що діалог з Росією продовжуватиметься і наступне засідання Ради НАТО-Росія відбудеться, - але дата та формат його ще не визначені.

Дивіться також: Українці готові до НАТО

Українці готові до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

XS
SM
MD
LG