Спеціальні потреби

У НАТО дали сигнал Україні про можливість членства в Альянсі


Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський
Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський

Міністр закордонних справ Польщі заявив, що НАТО відкрите до інтеграційних амбіцій України, але переговори про вступ до Альянсу можливі лише після вирішення конфлікту з Росією.

«Питання про членство України в даний час обговорюється на рівні внутрішньої дискусії. Зростає впевненість (серед країн членів Альянсу - ред.), що Україна повинна стати членом НАТО в майбутньому», - сказав Вітольд Ващиковський на початку другого дня саміту НАТО у Варшаві в суботу вранці.

За словами Ващиковського, політичний клімат, що формується в Україні, сприяє тому, щоб Україна у майбутньому могла стати членом НАТО.

Глава МЗС Польщі також заявив, що Грузія вже виконала умови та готова до вступу в НАТО, і остаточне рішення тепер залежить від політичної волі та бажання самого Альянсу.

У суботу порядок денний саміту включає зустріч лідерів усіх 28 країн членів НАТО з президентом України Петром Порошенком, запрошеного на цю зустріч в якості гостя. Окрема зустріч на тему виконання Мінських угод має пройти між президентом Порошенком та лідерами США, Німеччини, Франції, Італії та Британії.

Серед основних рішень, що вже були ухвалені на саміті у Варшаві, це посилення оборони Альянсу на східному кордоні, де країни балтійського регіону побоюються за власну безпеку після російського вторгнення в Україну.

Дивіться також, що самі українці думають про НАТО:

Українці готові до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG