Спеціальні потреби

Проект резолюції ООН оголошує референдум в Криму недійсним


За повідомленням інформаційного агентства Reuters, Україна розповсюдила проект резолюції Генеральної Асамблеї ООН, що оголошує недійсним недавній референдум у Криму про приєднання до Росії.

За своїм змістом, документ подібний до резолюції Ради Безпеки ООН, на яку Росія наклала вето кілька тижнів тому.

Дипломати ООН повідомили, що в новому тексті, поширеному Україною серед 193 членів ООН, говориться, що референдум «не може служити підставою для будь-яких змін статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополь».

У разі її схвалення Генеральною Асамблеєю, резолюція не матиме зобов'язуючого характеру. Але в разі Україні вдасться заручитися схваленням переконливої більшості членів ООН, на думку західних дипломатів, резолюція може стати чітким політичним сигналом, що позиція Росії щодо Криму не користується широкою підтримкою.

Згідно з планом, Генеральна Асамблея обговорить кризу в Україні в четвер, коли проект, ймовірно, буде винесений на голосування. Мета резолюції, вказують дипломати ООН, полягає в подальшій ізоляції Москви в ситуації, коли США і Європа попереджають про можливість введення жорстких економічних санкцій проти Росії.

Російська делегація наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, в якій зазначалося, що референдум у Криму «не матиме юридичної сили». Голосування проходило на позачерговому засіданні Ради Безпеки напередодні референдуму 16 березня.

У проекті нинішньої резолюції, в якій конкретно Росію не згадується, говориться, що асамблея «закликає всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи до невизнання будь-яких змін статусу» Криму і Севастополя.

Прес-секретар представництва України в ООН повідомив, що резолюція Генеральної Асамблеї носить більш нейтральний характер у порівнянні з неприйнятим текстом Ради Безпеки. Він висловив припущення, що резолюція набере щонайменше 130 голосів, додавши, що українська делегація не спілкувалася з Росією при роботі над проектом.

Один європейський дипломат, який виступав на умовах анонімності, був більш скептичний, заявивши, що українській стороні «потрібно займатися активною лобістською діяльністю», щоб заручитися настільки широкою підтримкою резолюції, яка засуджує одну з найвпливовіших світових держав - Росію.

Як повідомив інший дипломат ООН - також на умовах анонімності, - спів-спонсорами проекту резолюції стали п'ять країн: Коста-Ріка, Ботсвана, Катар, Канада і Польща. «Ми очікуємо, що їх буде більше», - сказав дипломат.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG