Спеціальні потреби

Сенат починає обговорення законопроекту про допомогу Україні та санкції проти Росії


Через кілька годин після прийняття провідними індустріальними країнами світу рішення посилити санкції проти Росії у відповідь на російську анексію Криму, Сенат США (78 голосами ЗА, проти - 17) виніс рішення почати обговорення законопроекту про надання економічної допомоги Україні та проголошення санкцій проти Москви. Законопроект, який, як очікується, буде схвалений пізніше цього тижня, мусить бути узгоджений з варіантом, ухваленим Палатою представників.

Законопроект Сенату передбачає надання Україні позикових гарантій; в ньому зазначені штрафні санкції щодо російських посадових осіб, а у порядок перерахування внесків США у Міжнародний валютний фонд (МВФ) внесено зміни, щоб таким чином прискорити надання Києву додаткових кредитів.

Сенатор-республіканець Деніел Коутс, якому минулого тижня був заборонений в'їзд до Росії відповідно до введених Москвою санкцій, заявив, що Сполучені Штати та їх союзники не можуть, стояти осторонь і спостерігати за російською агресією.

«Ми і наші європейські союзники повинні усвідомлювати всю жахливість злочину, скоєного Путіним», - підкреслив сенатор. За його словами, Путін «знехтував усіма сучасними стандартами і нормами відповідальної міжнародної поведінки, посягнувши на святість територіальних кордонів, що мають життєво важливе значення для стабільності сформованого після «холодної війни» світового порядку». «Відповідь міжнародного співтовариства мусить бути набагато більш рішуча», - переконаний законодавець.
Путін знехтував усіма сучасними стандартами і нормами відповідальної міжнародної поведінки
Деніел Коутс, сенатор США

Сенатор Джон Маккейн закликав надати Україні «оборонну» військову допомогу. Минулого тижня Маккейн повернувся з Києва. В поїздці його супроводжував сенатор-демократ Кріс Мерфі, який заявив, що українці розраховують на те, що Сполучені Штати візьмуть на себе роль лідера.

«Я можу вам сказати, що вони чекають підтримки з боку Сполучених Штатів, і в цьому дуже потужним сигналом стане рішення Конгресу, яке переконає їх, що ми маємо намір підтримувати наших українських братів і сестер, які продовжують цю героїчну боротьбу за свою незалежність, свою свободу і свій суверенітет», - сказав Кріс Мерфі.

Деякі законодавці-республіканці виступили проти реформування МВФ, заявивши, що воно обернеться для американських платників податків додатковими витратами. Відповідне положення не було включене в законопроект про надання допомоги Україні, ухвалений контрольованою республіканцями Палатою представників на початку місяця.

Навіть якщо цей законопроект буде затверджений контрольованим демократами Сенатом, поки що неясно, чи погодиться Палата представників прийняти окремий законопроект про реформу МВФ. Обидві палати Конгресу муситимуть узгодити спільний текст законопроекту перед тим, як його зможуть передати на підпис президентові Обамі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG