Спеціальні потреби

G7 готова до санкцій проти секторів економіки Росії


Володимир Путін.
Володимир Путін.
Білий дім оприлюднив заяву Великої сімки про призупинення роботи з Росією у форматі Великої вісімки доти, доки "Росія не змінить курсу, і атмосфера не повернеться до тієї, у якій G8 може вести змістовний діалог".

Відповідно до заяви, саміт Великої сімки відбудеться у червні у Брюсселі.

Велика сімка також повідомила, що дії Росії матимуть значні наслідки.

"Ми готові до посилення заходів, включно зі скоординованими санкціями щодо цілих секторів економіки Росії, які матимуть все сильніший вплив, якщо Росія продовжить ескалацію ситуації", - йдеться у заяві.

Заява також наголошує, що МВФ має центральну роль у підтримці реформ в Україні, послабленні економічної вразливості України та кращої інтеграції економіки країни, як ринкової у багатосторонню систему.

"Ми рішуче підтримуємо роботу МВФ з урядом України та закликаємо їх до досягнення швидкого результату. Підтримка МВФ гратиме вирішальну роль у розблокуванні додаткової допомоги з боку Світового банку, інших міжнародних фінансових інституцій, ЄС та двосторонніх джерел. Ми лишаємось єдині у рішучості надати потужну фінансову підтримку Україні, скоординувати нашу технічну допомогу та надати допомогу у інших сферах, включно з заходами спрямованими на покращення торгівлі та посилення енергетичної безпеки", - йдеться у заяві.
Заяву встигли прокоментувати деякі провідні експерти. Так президент "Євразія Груп" Ян Бреммер висловив припущення, що заява Великої сімки не матиме прогнозованого нею впливу на Путіна.

"Декларація Великої сімки має на меті дати Путіну урок. Я готовий зробити ставку, що він дійде не тих висновків, на які сподіваються у G7", - написав Бреммер у своєму Twitter.
Бреммер також відзначив, що деякі пункти заяви непрямо вказують, що країни Великої сімки ставлять за мету диверсифікацію джерел енергії та зменшення залежності від Росії. На його думку, це не матиме належного впливу на Росію.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG