Спеціальні потреби

ООН отримала дозвіл на евакуацію хворих і поранених з східного Алеппо


Алеппо
Алеппо

Евакуація буде проводитися під час 11-годинних гуманітарних пауз протягом чотирьох днів

За словами представників ООН, Росія, сирійський уряд і озброєна опозиція дали згоду на евакуацію хворих і поранених зі східної частини Алеппо.

Одностороння гуманітарна пауза в східному Алеппо, оголошена Росією раніше на цьому тижні, вступила в силу.

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та координатор надзвичайної допомоги Ян Еґеланд висловив надію, що евакуація мешканців, які потребують екстреної медичної допомоги, почнеться в п'ятницю.

«Це буде евакуація хворих та поранених в критичному стані, які зможуть відправитися або в західну частину Алеппо, яку контролюють урядові війська, або в Ідліб, який контролює опозиція. Ми сподіваємося продовжувати евакуацію, поки не будуть евакуйовані всі, хто цього потребує», - сказав він.

За словами Еґеланда, за час чотириденної гуманітарної паузи ООН і партнери організації розраховують евакуювати кілька сотень хворих і поранених разом з сім'ями.

«Російська Федерація підтвердила, що у нас буде по 11 годин на день протягом чотирьох днів, починаючи з сьогоднішнього дня, з четверга. Ми сподіваємося, що це будуть чотири дні, починаючи з завтрашнього дня, з п'ятниці, тому що нам потрібно набратися досвіду в цій складній і небезпечній операції».

Як заявив Еґеланд, ООН отримала від всіх сторін конфлікту запевнення, що медична евакуація буде проходити в безпечних умовах. Однак, за його словами, ООН все ще не отримала дозволу на доставку продовольства і медикаментів в східний Алеппо. Ця частина міста, де проживають 275 000 людей, не отримувала гуманітарної допомоги з липня.

Дивіться також: Українська дівчинка із синдромом Дауна стала знаменитістю і прикладом для наслідування в США

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG