Спеціальні потреби

В’ячеслав Брюховецький: «Мені страшно, що Україну можуть знищити комсомольці»


Почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», учасник ініціативи «Першого грудня» В’ячеслав Брюховецький розповів журналістам за кого буде голосувати, і чому потрібно йти на вибори. Медіа-клуб, присвячений важливим темам напередодні виборів організував рух «Чесно».

«Це у нас створилося враження, що увесь світ крутиться навколо них, кретинів, які сидять у Шустера чи ще в когось, які не розуміють, що відбувається насправді. Але відійдіть на кілометр від Верховної Ради і ви побачите, що є нормальні люди».
В’ячеслав Брюховецький
Ще у студентські роки В’ячеслав Брюховецький долучався до бунтів. «На факультеті радісно зітхнули, коли я звідси пішов», – розказує почесний президент Могилянки. Зокрема, разом із іншими студентами вдалося зірвати вибори голови партійної організації. Сьогодні ж він виступає проти бунтів та революції, проте підтримує протести.

«Інколи студенти приходять до мене, питають що робити, коли така ситуація в країні, як боротися. Я їм відповідаю: «Ваше завдання сьогодні вчитися. Це єдиний час, коли ви можете вивчитися, і не стати такими ідіотами, які сьогодні є у Верховній Раді, ненавчені, неосвічені».

Рівень сьогоднішніх парламентарів В’ячеслав Брюховецький розцінює, як «трохи вище плінтуса», які живуть заради своїх інтересів. На його думку, поза парламентом «нормальних людей» набагато більше.

«Це у нас створилося враження, що увесь світ крутиться навколо них, кретинів, які сидять у Шустера чи ще в когось, які не розуміють, що відбувається насправді. Але ж є нормальне життя. Відійдіть на кілометр від Верховної Ради, і ви побачите, що є нормальні люди, які живуть, кохають один одного».

Почесний президент Могилянки зазначає, що голосувати треба, принаймні для того, щоб у парламенті був баланс різних політичних сил.

«Треба голосувати, і є за кого. Не знаю, чи буде це агітація. Свого часу, коли ніхто не вірив, що Тимошенко проведе «Батьківщину» у парламент, я проголосував за неї, щоб був баланс, щоб була така сила у парламенті. Навіть якщо ці сили не подобаються, треба голосувати за них, щоб був певний баланс».

Сам В’ячеслав Брюховецький збирається голосувати за «Свободу», хоча ідеологію цієї сили не розділяє. «Це буде структурована партія, яка не буде перебігати із одної партії в іншу. Така партія повинна бути для рівноваги Партії регіонів», – вважає Брюховецький.

Проблему ж української політики він бачить у відсутності командних партій. Найбільшим горем вважає колишніх комсомольців, які сьогодні формують українську владу. «Мені страшно, що Україну можуть знищити комсомольці. Вони не можуть зрозуміти, що треба державі, і не хочуть. Вони й тоді йшли у владу заради грошей».

Втім, не тільки комсомольці є спадком Радянського Союзу, на думку В’ячеслава Брюховецького. Спадок від СРСР залишився у багатьох українців – відсутність терпимості.

«Йдучи на дискусію, ми хочемо тільки переконати свого опонента. Ми не вчимося толерантності, терпимості. У житті і політиці без цього важко», – каже почесний президент Могилянки, який радить не зневажати супротивників, а враховувати їх аргументацію.
XS
SM
MD
LG