Спеціальні потреби

Український уряд економить на студентах


Влітку в українських студентів «схудла» стипендія. Як повідомили студенти-активісти, у літні місяці вони отримували стипендію на 150-200 гривень меншу, ніж раніше. Це, на їх думку, допомогло зекономити уряду понад 100 мільйонів гривень.

«Фактично Азаров витягнув по 250 гривень із кишені кожного студента», – вважає президент Української асоціації студентського самоврядування Єлизавета Щепетільнікова.

Економія на студентах супроводжувалася окремими постановами Кабінету міністрів. Спочатку в червні уряд прийняв постанову, яка значно зменшувала виплати студентам, потім була прийнята ще одна постанова, яка із вересня відновлювала базовий рівень стипендій.

Міністерство освіти і науки України пояснило такі зміни «приведенням у відповідність механізму нарахування індексації стипендії до діючого механізму нарахування індексації заробітної плати та пенсії». Перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма зауважив, що студенти просто не розібрались у постановах. «Хочу наголосити, що зміни до порядку індексації стипендії в жодному разі не приведуть до зменшення стипендій», – сказав він.

Утім, голова Молодого Народного руху Іван Крулько вважає, що такі дії – «спекуляція напередодні виборів».

«Забрати отак 100 мільйонів перед виборами, а потім кинути як кістку перед очима. Ніхто на це не купиться».
Якщо 1 вересня студенти на своїх карткових рахунках не побачать відшкодування коштів за літні місяці, то влада побачить ще один майдан – студентський.
Іван Крулько

Івана Крулька обурило й те, що такі постанови були прийняті одразу після того, як студенти пішли на канікули. На його думку, так було зроблено спеціально, щоб уникнути акцій протесту. Але якщо «зекономлені» гроші восени не повернуться до студентів, то обіцяє разом із освітянами влаштувати Майдан.

«Якщо 1 вересня студенти на своїх карткових рахунках не побачать відшкодування коштів за літні місяці, то влада побачить ще один майдан – студентський», – заявив Іван Крулько.

Більш того, студентські громадські організації планують подати позов в Окружний адміністративний суд до Кабінету міністрів та Міністерства освіти з вимогою скасувати постанову про зміну порядку індексації.

Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров зазначав, що недоплата стипендій сталася через «недбалість когось із чиновників у Міносвіти» та пообіцяв виправити ситуацію. Але студентські активісти говорять, що все одно у серпні отримали стипендію на 200 гривень меншу.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG