Спеціальні потреби

Три області оголосили російську мову регіональною


Херсонська, Дніпропетровська і Луганська обласні ради оголосили російську мову регіональною. В усіх випадках ініціаторами рішень стали депутати від Партії регіонів.

Обласні ради рекомендують сільським, селищним, міським радам розглянути можливість використання російської в своїй роботі, діловодстві та складанні документації. Рішення означатимуть, що рішення обласних органів влади будуть прийматися або українською або російською мовою й офіційно публікуються цими мовами. Російська буде без обмежень використовуватися в роботі, діловодстві і документації обласних рад.

Раніше підвищили російську до статусу регіональної ще в трьох областях сходу і півдня України - такі рішення ухвалили Одеська, Донецька та Запорізька обласні ради.

Водночас активісти опозиційних партій кажуть, що перешкодили запровадженню регіональної мови на Сумщині. Близько двохсот противників мовного закону пікетували обласну раду з вимогою не включати питання до порядку денного. Подолавши опір міліції, мітингувальники зайняли приміщення, де зібралися місцеві депутати.

В партії “Свобода” переконують, що під тиском громадськості рада не ризикнула голосувати за конфліктне питання. Керівництво області заперечує, що планували зробити російську регіональною, однак в опозиції ставлять заяви чиновників під сумнів.

“Регіонали удають ніби і не збиралися ставити мовне питання. Насправді, якби не реакція сумчан - регіонали і тушки нишком би проголосували”, - заявив один із ініціаторів протесту.

В партії «УДАР» закликали місцеві ради утриматися від надання російській статусу регіональної і продовжують наполягати на нелегітимності ухвалення закону Колесніченка-Ківалова.
Регіонали удають ніби і не збиралися ставити мовне питання. Насправді, якби не реакція сумчан - регіонали і тушки нишком би проголосували».


«Представники Партії регіонів та їхні поплічники підтримують неконституційний закон Колесніченка-Ківалова тому, що це - передвиборчі ігри регіоналів, координовані з Банкової. Вони граються з гранатою, котра може дезінтегрувати Україну за мовною ознакою. Всі вони намагаються відволікти громадян від провалу соціальної і економічної політики, від повсякчасної корупції на місцях. Більше того, представники виконавчої влади на місцях напряму задіяні у виборах до Верховної Ради як штабісти, кандидати чи агітатори», - наголосив екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, який балотується на виборах у списках партії «УДАР».

В Партії регіонів висловлюють готовність вдосконалювати закон, який викликав стільки дискусій і протистояння. Один із його авторів народний депутат Сергій Ківалов вже передав пропозиції до робочої групи, яка готуватиме зміни. Політик дає зрозуміти, що поправки стосуються закріплення за українською статусу держаної.

«Думаю, у вересні Верховна Рада прийме наші пропозиції щодо внесення змін до закону. Це позбавить опозицію можливості маніпулювати свідомістю виборців, переконуючи їх у всілякій нісенітниці, скажімо, про загрози українській мові», - цитує Ківалова партійний сайт.
XS
SM
MD
LG