Спеціальні потреби

МЗС України та українські журналісти занепокоєні подіями у Мінську


МЗС України та українські журналісти занепокоєні подіями у Мінську
МЗС України та українські журналісти занепокоєні подіями у Мінську

Офіційний Київ, два дні після розгону демонстрацій у Мінську, висловив своє занепокоєння застосуванням сили щодо опозиції в Білорусі в ході виборів президента країни. У своїх висновках Київ ґрунтуватиметься на оцінках міжнародних спостерігачів від ОБСЄ.

Як сказав директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин: "Викликає стурбованість непропорційне застосування сили проти учасників акцій протесту й журналістів, зіткнення представників опозиції із силами правопорядку й затримання деяких кандидатів у президенти".

Поки що невідомо, чи є громадяни України серед затриманих учасників акцій і журналістів. Посольство України у Мінську зараз це з’ясовує.

У неділю чимало українських журналістів висвітлювали акції протесту, як написав у своєму блозі журналіст «Української правди» Мустафа Найєм, «вперше за час журналістської діяльності було страшно».

Також підтримку білоруським та іноземним колегам сьогодні висловили журналісти Руху «Стоп цензура».

За інформацією Білоруської асоціації журналістів, місцеві спецслужби та міліція жорстоко побили щонайменше 20 журналістів, пошкодили та конфіскували їхнє професійне обладнання, 22 журналістів потрапили з грати. Місцеперебування кількох журналістів досі невідоме.

Постраждали як місцеві, так і закордонні журналісти. Так, було побито чи заарештовано представників агентства «Франс-Пресс», газети «Нью-Йорк Таймс», «Газети Виборчої», німецького телеканалу АРД. При цьому силовики ігнорували посвідчення преси та факт наявності акредитації.

Українські журналісти вважають, що «білоруська влада брутально порушила професійне право журналістів збирати інформацію, і показала абсолютну неповагу до основних прав і свобод людини».

«Стоп цензура» висловила вимогу негайно звільнити заарештованих колег, провести розслідування і покарати винних у перешкоджанні журналістської діяльності, побитті та необґрунтованих арештах.

«Таке ставлення до журналістів свідчить про те, що керівництво країни, не зважаючи на заяви про побудову нових стосунків з Європою, не збирається ставати на шлях демократії, і має намір продовжувати репресії журналістів», – сказано в заяві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG