Актуально
Опитування IFES: 83% населення не задоволені економікою України
Напередодні місцевих виборів в Україні у Вашингтоні оприлюднили результати дослідження суспільної думки. Міжнародна фундація для виборчих систем – IFES за фінансової підтримки USAID, у вересні цього року опитала понад півтори тисячі українців по всій країні щодо ряду питань.
Це вже 18-те щорічне опитування громадської думки в Україні проведене IFES. Експерт Ради американської зовнішньої політики Вейн Меррі каже, що подібні дослідження не лише розкривають українцям очі на самих себе, але і є корисними для американських посадовців, які співпрацюють з Україною:
«Подібні довготермінові дослідження суспільної думки надзвичайно цінні для розуміння внутрішньої динаміки країни. Дипломати, звичайно, спілкуються з місцевими мешканцями, але в країні такого розміру як Україна, потрібні більш систематичні дані, щоб розуміти, що відбувається».
За даними IFES, цього року українці почали дивитися у майбутнє з трохи більшим оптимізмом. Відсоток тих, хто вірить, що Україна рухається на шляху до нестабільності та хаосу зменшився з 74% минулого року до 44%.
Директор дослідницького центру IFES Ракеш Шарма зазначає, що більшість людей вірить, що Україна рухається у правильному напрямку.
Втім, Шарма каже, що 83% населення все ще не задоволені економічною ситуацією в Україні, насамперед – зростанням безробіття та інфляцією.
«Вони особливо незадоволені рішенням уряду підняти тарифи на електроенергію. Також вони вважають, що уряд не зробив достатньо, аби протидіяти корупції».
Незадоволення економічною ситуацією об’єднує схід та захід країни. Але Ракеш Шарма каже, що стосовно питання наступу на демократичні цінності позиції регіонів країни різняться:
«На сході та півдні люди не відчувають, що обмежуються права, чи відбувається наступ на демократію. Але на заході і певною мірою в центрі України існує занепокоєння ситуацією з порушенням прав людини в країні. Хоча більшість українців вважає, що немає порушень прав мас-медіа, існує значний сегмент населення, який вірить, що влада утискає ЗМІ. Люди більше занепокоєні правами ЗМІ, ніж правами громадян загалом».
В Україні існує надзвичайно низький рівень довіри до усіх інституцій та органів влади. Лише мас-медіа довіряє трохи більше опитаних, ніж не довіряє. Мало вірять і українським лідерам. Дослідження свідчить, що Януковичу довіряє 43% опитаних, а не довіряє – 50%. Шарма каже, що серед рішень його адміністрації найбільшою підтримкою користується його зовнішня політика:
«Я думаю, що люди загалом задоволені зовнішньою політикою. Навіть чимало людей на заході задоволені покращенням стосунків з Росією. Більшість людей також схвалює рішення щодо Чорноморського флоту. Але останнє, звичайно, переважно на сході та півдні».
Вейн Меррі додає, що це та подібні дослідження мають допомогти Україні отримати підтримку на Заході:
«Я думаю, що ми входимо в період, коли Україні буде важко отримати будь-яку увагу Сполучених Штатів. У Конгресі ніхто не хоче голосувати за виділення коштів на будь-що, окрім найнеобхіднішого. Буде дуже важко отримати гроші на українські програми. І мати ці данні, які показують, що Україна – дуже динамічна країна, яка змінюється, а не просто країна, що повернулася до певного неорадянського режиму, буде надзвичайно важливо та корисно».
Всі новини дня
- Голос Америки
Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.
У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.
Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.
Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:
– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;
Також США відправлять в Україну
– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.
За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.
Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.
Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.
Дивіться також:
- Голос Америки
США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.
Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.
Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.
«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.
Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.
«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.
Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.
«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.
У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.
"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.
Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео
Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.
Форум