Спеціальні потреби

ЮНІСЕФ застеріг про брак води у Східній Україні


Донецьк. Черга за водою

До 1,3 мільйона людей у Східній Україні відчувають гостру нестачу води. Серйозна криза з водопостачанням пов’язана з ушкодженнями або знищенням інфраструктури, заявили в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ).

Багатьом жителям Луганської області доводиться розраховувати на доставку води автоцистернами або відправлятися за нею в сусідні села. У Маріуполі, місті з населенням в півмільйона людей, жителі отримують воду з водосховища, яке «стрімко вичерпується», заявляють в ЮНІСЕФ.

«Вода є однією з найбільш нагальних потреб дітей і дорослих у Східній Україні, – заявила представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс. – Жодна дитина або сім’я не повинні ризикувати життям, щоб отримати доступ до однієї з базових потреб для виживання».

В умовах рідкісних дощів і спеки ситуація стає особливо складною. Зростає небезпека виникнення захворювань, які передаються через воду, оскільки люди не можуть безпечно зберігати і перевозити її, зазначає ЮНІСЕФ.

Для екстреного подолання кризи з водопостачанням та санітарією Дитячому фонду ООН не вистачає партнерів. При цьому з січня цього року ЮНІСЕФ і його партнери допомогли отримати доступ до води приблизно 550 тисячам мешканців регіону.

З початку конфлікту між українською урядовою армією і проросійськими сепаратистами в березні 2014 майже 1,4 мільйона людей були змушені покинути свої будинки. Понад 5 мільйонів людей потребують гуманітарної допомоги, серед них 1,7 мільйона дітей, зазначають в ЮНІСЕФ.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG