Спеціальні потреби

Добровольці УЄФА: волонтером працювати патріотично


Цілий місяць життя в обмін на шанс побути у центрі великої спортивної події. Близько 6 тисяч волонтерів з усього світу зголосилися допомогти в організації Євро-2012. Це звична практика, але цього разу кількість добровольців найбільша, а бажаючих стати волонтером – рекордна (24 тисячі заявок).

«Я думаю, що в майбутньому цей досвід знадобиться. Це був перший такий досвід, але я вже хочу взяти участь і в інших волонтерських заходах».
Дарина
В обмін на свій вільний час волонтери отримували безкоштовну уніформу від Adidas, можливість доступу у найцікавіші місця футбольного чемпіонату Євро та можливість брати участь у спеціальних тренуваннях, заходах, зустрічах.

«Заради Євро я звільнилася з роботи, бо я зрозуміла, що тут отримую набагато більше енергії, більше всього», – розказує «Голосу Америки» іспанська українка-волонтер Марія-Крістіна. У свій вільний від роботи час вона проводить для волонтерів заняття із сальси. Загалом допомогу у організації Євро-2012 Марія-Крістіна вважає патріотизмом:

«Дуже багато моїх друзів казали: «Я патріот України». Але я не бачила, щоб вони щось робили патріотичне. Я ніколи не говорила, що я патріот, але коли дізналася про таку можливість, одразу захотіла взяти участь, зробити щось важливе. Я хочу показати, що не вся молодь влітку їде кудись відпочивати, але й може робити корисні справи, допомагати своїй країні проводити таку масштабну подію».

Керівник волонтерської програми УЄФА в Україні Андрій Банцер розповідає, що спочатку було багато побоювань, наскільки відповідальними будуть ті, хто зголосилися допомогти безкоштовно.

«Ми боялися, що вони братимуть уніформу в подарунок та не повертатимуться. Зараз все абсолютно навпаки. Волонтери просять побільше змін, вони просять більше роботи», – каже Андрій Банцер.

Є випадки, коли молодь забуває про свої першочергові завдання та зловживає можливостями, але таких небагато і таких волонтерів позбавляють акредитації, пояснює керівник волонтерської програми УЄФА в Україні.

Найбільше волонтерів з Польщі та України, але також є добровольці з США, Китаю, Індії, Анголи, Нігерії, Мексики. Один волонтер із Швеції самостійно добирався до Києва на велосипеді протягом 4 тижнів.

Дарина з Києва не довго вагалася, чи подавати заявку на волонтерство.

«Мотивація була – побачити таку подію зсередини, як це все розвивається. Я думаю, що в майбутньому цей досвід знадобиться. Це був перший такий досвід, але я вже хочу взяти участь і в інших волонтерських заходах», – розказує «Голосу Америки» волонтерка.

Добровільна робота не досить популярна в Україні на відміну від країн Європи, Америки. Інститут волонтерства на стадії розвитку, хоча засади волонтерської роботи навіть закріплені законодавчо. Такі події, як Євро-2012, на думку сьогоднішніх волонтерів УЄФА, частіше спонукатимуть українців до безкоштовної допомоги на користь суспільству.
XS
SM
MD
LG