Спеціальні потреби

В Україні відзначений черговий сплеск порушень перемир’я


Пентагон – Минуло майже два роки з тих пір, як Росія почала постачати війська і військову техніку проросійським сепаратистам на Кримському півострові, а ознак розв’язання української кризи як і раніше немає. У лютому Росія і Україна підписали другу Мінську угоду, покликану покласти край сутичкам.

США тим часом виділили 265 мільйонів доларів, щоб допомогти Україні захистити свій суверенітет. Однак незважаючи на всі ці зусилля, військове керівництво США відзначає почастішання порушення режиму припинення вогню.

А за словами командувача силами США в Європі генерала Бена Годжеса, Росія не виявляє ознак готовності відступити.

«З першого вересня спостерігається зростання числа інцидентів – було відзначено кілька сотень випадків порушення режиму припинення вогню з обох сторін, але переважно з російської сторони. Вони не виявляють жодних ознак готовності коли-небудь залишити Крим. Більше того, високопоставлені представники російської влади заявляють: все скінчено, справу зроблено. Вони не збираються йти».

Сотні американських військових вирушили в Україну і тренують українські батальйони в районі міста Яворів, поки ті готуються до боїв на сході.

«Я завжди кажу, що найкраще, чим можуть допомогти США – це американські солдати. Це обумовлено їх креативністю, досвідом, знаннями і готовністю ними поділитися», каже командувач навчальним центром США в Україні полковник Нік Дусич.

Американські військові навчають українських колег різним навичкам, від першої допомоги, до стрілецької підготовки.

На думку критиків такого підходу, хоча допомогу США в підготовці військових та надання нелетальної техніки зміцнює українські війська, це не дає їм достатньої військової моці, щоб перемогти сепаратистів, яких підтримує Росія.

Однак деякі вважають, що справжньою метою є не військова перемога, а дипломатична. Ось, що говорить старший науковий співробітник Інституту Брукінґса у Вашингтоні Стівен Пайфер:

«Ми намагаємося дати українським збройним силам потенціал, за рахунок якого подальша агресія буде обходитися Росії та сепаратистам занадто дорого, щоб не було можливості вирішити питання військовим шляхом і сторони перейшли до мирного врегулювання».

А таке врегулювання, за словами генерала Годжеса, буде неможливим, якщо США почнуть постачати Україні летальну зброю: «Це не змінить ситуацію на краще в стратегічному сенсі, бо це змусить Росію подвоїти зусилля. Вона продовжить робити все те ж саме з подвоєною силою, а це призведе до нових хвиль насильства, смертей і руйнувань».

У той час як США і Росія продовжують звинувачувати один одного в затягуванні конфлікту, українці продовжують боротися за суверенітет своєї країни, ставлячи питання, чи закінчиться коли-небудь цей конфлікт.

Дивіться також: Шляхом Чорногорії: Ось що дає членство у НАТО

Шляхом Чорногорії: Ось що дає членство у НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG