Спеціальні потреби

Незважаючи на скорочення витрат, Пентагон і далі підтримуватиме Україну


Міністр оборони США заявив, що "відкритий до більшого" з Україною. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Міністр оборони США заявив, що "відкритий до більшого" з Україною. Відео

До кінця цього тижня Пентагон оголосить плани про скорочення кількості особового складу сухопутних військ (армії США) на 40 тисяч осіб до кінця 2017 року та закриття кількох військових баз. Таким чином, розмір американської армії стане найменшим з 1940 року. Скорочення – планові, і проходять у рамках урізання державних витрат.

У вівторок в сенатському комітеті з питань збройних сил пройшли слухання за участю міністра оборони Ештона Картера, присвячені боротьбі з ісламістами в Іраку і Сирії. На них піднімалися і питання бюджету Пентагону, і допомоги Україні.

Міністр оборони Ештон Картер чітко заявив: бюджетні скорочення, як і складна процедура прийняття бюджету послаблює обороноздатність Сполучених Штатів:

Я хочу лише запитати, ви все ще підтримуєте озброєння їх, чи ні? Це пряме запитання
Джон Маккейн, сенатор США

«Ми приймаємо бюджет тільки на один рік уже кілька років поспіль. Це дуже сильно підриває діяльність Пентагону. Сприяє неефективному управлінню, ускладнює створення багаторічної національної стратегії оборони, яку ми зобов’язані мати. Важко планувати і реалізовувати великі програми з будівництва військових літаків, суден у таких умовах».

Скорочення, в першу чергу, торкнуться військових баз і персоналу на території США. Свої зобов’язання перед союзниками Сполучені Штати виконають, запевняє Картер. Голова комітету сенатор Джон Маккейн поцікавився, чи планує Пентагон надавати летальну зброю Україні:

«На слуханнях з питання затвердження вас на посаду ви сказали, відповідаючи на моє запитання, чи варто озброювати українців, цитую – дуже схиляюся в цьому напрямку. У вас зараз та ж позиція?

Я не поміняв мій підхід за ці місяці
Ештон Картер

Міністр Ештон Картер відповів:

«Я не поміняв мій підхід за ці місяці. Всього лише минулого тижня я говорив з міністром оборони України».

Сенатор Джон Маккейн:

«Я хочу лише запитати, ви все ще підтримуєте озброєння їх, чи ні? Це пряме запитання».

Міністр Ештон Картер:

«Ми над цим думаємо. Ми все ще не прийняли рішення, ми надаємо ...»

Джон Маккейн:

«Ви все ще в підтримку надання зброї українцям? Будь ласка, пане міністр».

Ештон Картер:

«Так. Я не змінив своєї позиції».

Але зараз США можуть подовжити навчання на Яворівському полігоні та надати інші види військової допомоги.

Ештон Картер:

"Дії Володимира Путіна мали зворотний ефект від того, на що він розраховував, намагаючись привернути Україну в бік Росії. Він зміцнив переконання серед українців, особливо на Заході країни, що вони хочуть самі вирішувати своє майбутнє. Ми постійно оцінюємо допомогу, яку ми надаємо українцям. Але я не можу не підкреслити важливість економічної допомоги Україні. Це, в основному, в руках європейців. А також – санкцій проти Росії. Це найголовніше".

У нас зараз працюють інструктори в Яворові на полігоні
Ештон Картер

"Я говорив з міністром оборони про їхні потреби. Його основний фокус був на навчанні. Я відкритий до більшого в майбутньому. Я про це постійно говорю. Але його фокус на навчанні. У нас зараз працюють інструктори в Яворові на полігоні. Українці дуже за це вдячні. Міністр оборони України мене попросив продовжити програму подібного навчання. Думаю, що ми це зробимо, підтримавши українських військових".

"Міністр оборони України раніше був командувачем міністром внутрішніх справ. Це дуже хороша комбінація, бо загроза від Росії і сепаратистів носить гібридний характер. Це комбінація зловмисного впливу в стилі КДБ, з одного боку, і військових операцій з іншого. Він розуміє цей тип загрози, і саме така допомога від нас йому потрібна".

Це комбінація зловмисного впливу в стилі КДБ, з одного боку, і військових операцій з іншого
Ештон Картер

Але якщо навчанням українців у Пентагоні задоволені, то от з навчанням сирійських бійців вийшов конфуз. На слуханнях Картер заявив, що в даний момент вони навчають лише 60 повстанців, хоча розраховували на кілька тисяч.

Таке низьке число представники Пентагону пояснили жорсткою процедурою відбору і тим, що воювати їх набирають виключно з Ісламським державою, а не з Башаром аль-Асадом, війна з яким триває вже 4 роки. Брак бажаючих навчатися військовій справі спостерігається і в Іраку, де суніти не поспішають записуватися до лав іракської армії.

Дивіться також: В ООН Росія не дала визнати геноцид у Сребренеці

В ООН Росія не дала визнати геноцид у Сребренеці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG