Спеціальні потреби

Чеченці, які воюють за Україну, викликають підозри у Європі - The New York Times


Через неефективність регулярної армії та відсутність військової допомоги з боку Заходу, уряду України доводиться негласно приймати військову підтримку з боку ісламських бойовиків з Чечні, яких у Європі пов'язують із терористичним угрупуванням «Ісламська держава». Про це на сторінках видання The New York Times пише Ендрю Креймер, розглядаючи участь батальйону імені Шейха Мансура у захисті Маріуполя.

«Нам подобається воювати з росіянами. Ми завжди з ними воюємо» - цитує автор слова Чечена, одного із командирів батальйону, з яким він спілкувався у Маріуполі.
Автор відзначає, що на сході України зараз воюють три ісламські батальйони. При чому через їх високу ефективність вони зазвичай знаходяться на найнебезпечніших ділянках фронту. При цьому, зокрема батальйон імені Шейха Мансура підорядковується Правому сектору, який формально не входить до державних військових чи правоохоронних структур.
Бойовики «Ісламської держави» знищили чергову пам'ятку людства. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
За винятком спільного ворога, чеченьські батальйони не мають багато спільного ні з українцями, ні з західними союзниками України, включно зі США - пише автор.
Чечен розповів журналісту, що йому легко співпрацювати з українськими націоналістами, тому що вони, як і він «люблять батьківщину і ненавидять росіян».
Креймер відзначає, що європейців не переконують запевнення, що чеченці, які воюють на сході України, не є релігійними екстремістами.

«Влада Франції, яка серйозно занепокоєна поширенням ісламського екстремізму серед мігрантів, торік затримала двох бійців батальйону імені Шейха Мансура за звинуваченням у приналежності до терористичного угрупування «Ісламська держава» - розповів Чечен. При цьому він заперечив, що затримані належали до ІДІЛ", - пише автор.
Дивіться також: Росія за допомогою «друзів» вихолощує резолюцію ОБСЄ по Україні - нардеп з Гельсінкі
Росія за допомогою "друзів" вихолощує резолюцію ОБСЄ по Україні - нардеп з Гельсінкі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG