Спеціальні потреби

Європейський Союз осудив збройні дії на сході України


Донеччина
Донеччина

Європейський Союз осудив сутички у Східній Україні між проросійськими бойовиками і урядовими військами, називаючи їх «кричущим порушенням» Мінських угод.

«Інтенсивні бої у районі Авдіївки протягом кількох останніх днів, включно з важким обстрілом з недозволених видів зброї, що довело до значної кількості жертв, становить кричуще порушення припинення вогню, що виникає з Мінських угод», сказано в оприлюдненій у вівторок заяві.

Сутички між бойовиками і урядовими військами розпочалися три дні тому в районі міста Авдіївка. Вони посилились протягом ночі з понеділка на вівторок. Це найсерйозніші бої за кілька останніх місяців.

Обидві сторони повідомляють про смерть щонайменше восьми людей.

Обстрів у понеділок вночі пошкодив електричну підстанцію неподалік Донецька, що зупинило працю ліфта в копальні імені Засядка, в результаті чого під землею тимчасово опинилося понад 200 шахтарів.

Через кілька годин шахтарі були звільнені, коли місцеві орган влади змогли підключити до системи додатковий генератор.

Відновлений конфлікт припинив постачання води до більшості Авдіївки. Місто було також позбавлене отоплення під час суворої зими.

Орган влади, згідно з повідомленнями, планують евакуювати 12 тисяч мешканців, хоча дотепер немає офіційного плану цієї операції.

У 2015 році обидві сторони конфлікту підписали угоду про припинення вогню і погодились відвести від лінії розмежування важку зброю, але з того часу цю угоду обидві сторони кілька разів порушили угоду.

Дивіться також: Технологічні компанії Кремнієвої долини допомагають співробітникам, яких торкнулася тимчасова заборона на в'їзд у США

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG