Спеціальні потреби

Час, відведений проросійським сепаратистам, закінчується


Донецьк
Донецьк
У п'ятницю закінчується термін, відведений Києвом на те, щоб проросійські сепаратисти, які захопили державні будівлі на Сході України, склали зброю.

Цього тижня озброєні люди захопили будівлі в Луганську і Донецьку, вимагаючи провести референдум про незалежність східних регіонів.

Уряд запропонував надати амністію тим, хто погодиться здатися, проте пригрозив застосувати сил , якщо будівлі не будуть звільнені до п'ятниці.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у п'ятницю зустрівся в Донецьку з місцевими лідерами, висловивши сподівання, що конфлікт вдасться залагодити:

«Я б хотів підкреслити, що центральний уряд не тільки готовий до діалогу з регіонами, а й готовий виконати законні вимоги і бажання всіх громадян нашої країни. У рамках зміни Конституції ми зможемо задовольнити конкретні вимоги кожного регіону».

Поки що немає ніяких ознак того, що уряд готується виконати свої погрози щодо застосування сили для звільнення окупованих будівель. Однак і протестувальники, за ознаками, не збираються здаватися.

На думку однієї демонстрантки з Луганська, котра побажала зберегти анонімність, якщо міліція спробує силою розігнати активістів, ситуація тільки погіршиться.

«Ми залишимося тут до кінця. Наші діти зараз працюють на шахтах, але якщо почнеться операція зачистки, вони також прийдуть сюди. Ми залишимося тут, і якщо вони вб'ють нас - нехай».

Результати останніх опитувань громадської думки вказують, що більшість мешканців Східної України виступають проти заходів, спрямованих на приєднання до Росії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG