Спеціальні потреби

Росія назвала свої умови щодо деескалації ситуації наколо України


Сергій Лавров
Сергій Лавров
У п’ятницю Росія представила свої умови щодо деескалації ситуації в Україні, підкресливши необхідність відмови від спроб легітимізувати нинішній уряд країни і представити тверді гарантії збереження її нейтрального статусу.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров представив своє бачення врегулювання української кризи напередодні чотиристоронніх переговорів у Женеві, які мають відбутися наступного тижня за участю США, Росії, Європейського Союзу та України.

Однак умови, представлені міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, різко контрастують з позицією НАТО, висловленою в четвер його генеральним секретарем Андерсом Фоґом Расмуссеном.

Як зазначають фахівці, це означає, що дипломатам в Женеві буде важко знайти спільну мову.

Виступаючи на прес-конференції в Москві, Лавров вказав, що досягти деескалації української кризи цілком можливо, але для цього необхідно припинити спроби легітимізувати те, що він назвав «урядом Майдану» .

«Зрозуміло, потрібні тверді гарантії збереження позаблокового статусу України, закріпленого в її законодавстві. Ми глибоко переконані, що Україна - дружня нам, братська сусідня країна, може і повинна бути не яблуком розбрату, а сполучною ланкою в архітектурі безпеки в Європі», - додав він.

У четвер, виступаючи в Празі, Расмуссен заявив, що Росії необхідно, в першу чергу, відвести війська від кордону з Україною, якщо вона хоче почати діалог про врегулювання кризи.

«Якщо Росія серйозно ставиться до діалогу, то першим кроком має стати відведення військ, - сказав генеральний секретар НАТО. - Ми бачимо супутникові фотознімки щодня. Росія посилює міжетнічну напруженість на Сході України і провокує заворушення».

Расмуссен також відкинув вимогу Росії про те, що учасники переговорів повинні обговорювати конституційні реформи в Україні та інші внутрішні справи.

«Росія використовує свою військову міць для того, щоб вимагати від України її перетворення на федеративну і нейтральну державу, - сказав він. - Таке рішення може прийняти тільки сама Україна, як суверенна держава».

Чотиристоронні переговори розпочнуться в четвер 17 квітня у Женеві.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG