Спеціальні потреби

Держдеп США: Україні буде складно без російського газу


Без російського газу виживати Україні взимку буде вкрай складно. Таку думку висловлюють представники Державного департаменту, відповідальні за моніторинг проблем енергетичної безпеки.

Виступаючи у Вашингтоні в рамках семінару, організованого аналітичним центром «Проект американської безпеки» (American Security Project), виконуюча обов'язки заступника державного секретаря з енергетичної дипломатії Бюро з енергетичних ресурсів Робін Данніґан (Robin Dunnigan) підкреслила: «Україні і «Газпрому» необхідно укласти угоду до початку зими для того, щоб газопостачання відновилося на ринковій комерційній основі».

«Україна споживає 50 мільярдів кубометрів газу на рік, нагадала Данніґан, причому половина цього газу - поставки з Росії. Без цих поставок найближчу зиму Україна може не пережити».

При цьому, за словами американського дипломата, в США і Європі дуже ретельно сьогодні працюють над тим, щоб у майбутньому допомогти Україні забезпечити енергетичну безпеку, і дати країні можливість вибору - купувати російський газ, чи ні.

Данніґан також звернула увагу аудиторії на те, що внутрішнє виробництво газу в Україну було останніми роками «млявим».

Говорячи про ситуацію з поставками російського газу в Європу, представник Держдепартаменту зазначила, що Європа не настільки залежить від коливань в російських газових поставках, як Київ, і що проблема, швидше, полягає в маршрутах транзиту.

«Тридцять відсотків використовуваного в Європі газу приходить з Росії. Половина цього обсягу транспортується через територію України», - підкреслила Данніґан. Вони нагадала, що саме криза 2009 року, коли енергоносії перестали надходити в європейські країни через російсько-український газовий конфлікт, привернула увагу до цієї проблеми не тільки європейських лідерів, а й політиків в США.

«Це дуже сильно вплинуло на погляди Гілларі Клінтон в період її перебування на посаді держсекретаря - на те, наскільки енергетична безпека важлива в контексті національної безпеки», вважає Робін Данніґан.

«Це питання для нас не нове, і з європейськими партнерами над його вирішенням ми працюємо вже багато років», - продовжила вона, підкресливши, що зміна ситуації в самих США, і прогнози, згідно з якими країна стане енергетично самодостатньою вже до 2020 року, відчутно впливає і на ситуацію з енергобезпекою в Європі.

«Тепер газ, який імпортували ми, буде надходити в інші країни, змінюючи, таким чином, енергетичний ландшафт, у тому числі і в Європі», - зазначила виконуюча обов'язки заступника держсекретаря з енергетичної дипломатії Робін Данніґан.

XS
SM
MD
LG