Спеціальні потреби

Напруга на кордоні України з Росією


На північному сході України, на прикордонних територіях Сумської області стоять військові бази, блокпости та військова техніка. Охороняють кордони Сумщини з Росією солдати з різних регіонів України. Активісти та місцеві жителі збирають та привозять своїм захисникам усе необхідне: гроші, їжу, одяг, ліки.

По всій прикордонній території Сумської області вже близько місяця розташовані блокпости з військовою технікою. Солдати переважно з Львівщини та Чернігівщини. Про кількість військових баз та бойового спорядження військові не говорять. Але розповідають про патріотичні настрої, піднесений бойовий дух та готовність захищати Батьківщину. Військові висловлюють велику подяку місцевим жителям та активістам, які допомагають усім необхідним. З усієї області люди приносять солдатам гроші, їжу, одяг, ліки, спальники – все, чого не вистачає. В деяких випадках навіть допомагають збудувати блокпости – привозять бетонні плити. Сумські активісти, які майже кожного дня їздять до військових, розповідають, що тим доводиться приймати допомогу громадян, бо від керівництва ані допомоги, ані наказів не надходить. Також говорять: солдати побоюються, що їх кинуть напризволяще, як їхніх колег у Криму, а єдиний стимул – це народна підтримка.

«На кордонах солдати стоять, охороняють нашу Батьківщину. Бойовий дух хороший. Молодці вони. Стоять, в першу чергу, за свій народ, за людей, які їм допомагають, які відгукнулись, коли їм було погано. Я думаю, це дуже великий стимул їм дало. Більш за все вони бояться «Кримського сценарію», щоб не повторився «Кримський сценарій», щоб їх не кинуло керівництво, а народ не зміг допомогти», – розповів активіст «Сумської громадськості» Олександр.

Активістка Марина Зігерліг говорить, що солдати не розуміють, як діяти далі. Не виключають можливості, що доведеться діяти на свій розсуд. Адже через бездіяльність керівництва можуть постраждати мирні жителі, люди, які відгукнулись на допомогу своїй армії.

«Найстрашніше, що вони розуміють, що наша влада не бере жодної участі в їхньому забезпеченні. Вони до останнього вірили, але так і не дочекались. Лише завдяки народу у них ще є патріотичні почуття. Особисто мені було сказано: «Якби не ви, ми б взагалі не знали, за що б ми тут стояли». Народ – от заради чого. Вони чекають якихось наказів, які так і не віддають. Насправді, вони вже не можуть зрозуміти, чи виконувати їм накази влади, чи діяти на свій розсуд. Тому що дуже багато мирних жителів стоять під ударом. Тобто вони переживають більше за людей», – розповіла активістка сумського Автомайдану Марина Зігерліг.

Наразі офіційних коментарів прикордонна служба та керівництво армії не надає.
XS
SM
MD
LG