Спеціальні потреби

Верховна Рада проголосувала за програму розвитку, яку різко скритикувала опозиція


Верховна Рада ухвалила у першому читанні Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік. За проголосували 242 народні депутати.

В документі сказано, що її основними завданнями стануть: «оздоровлення державних фінансів та банківської системи, відновлення кредитування реального сектору економіки, проведення глибоких інституційних реформ, активізація інвестицій в модернізацію економіки, створення сприятливих умов для підприємництва, що разом дозволить не тільки вийти з кризи, а й відновити та закріпити тенденцію стійкого соціально-економічного розвитку України та підвищення добробуту громадян".

В Програмі зазначається, що за перші 100 днів роботи уряду необхідно: вивести економіку із загрозливого фінансового стану (включаючи Пенсійний фонд) та кредитного колапсу, відновити інвестування економіки, а також співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями. Водночас уряд планує здійснити низку заходів, спрямованих на боротьбу з бідністю, що активізує споживчий попит широких верств населення. Нарощення інвестицій в модернізацію економіки та розширення внутрішнього ринку, зазначається у Програмі, стануть опорою для відновлення стійкого зростання економіки як в 2010 році, так і в майбутньому.

Натомість прем’єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв звинуватив Миколу Азарова в плагіаті. Він заявив:

«Якщо відкинути ті 3-4 сторінки звинувачень, ми побачимо практично ті заходи, які впроваджувались в життя урядом Юлії Тимошенко протягом двох років».

Натомість, записавши в програмі зростання ВВП, уряд не пояснив, як цього досягнути, зазначив Соболєв. Також він каже, що уряд не надав обов’язковий перелік законів, які мають бути прийняті для виконання програми.

Віце-спікер Микола Томенко занепокоєний гуманітарною частиною програмию

«Я не пам’ятаю жодного документу незалежної України та, чесно кажучи, важко уявити документи Комуністичної партії України, яка керувала Радянською Україною, де б не ставилося питання про підтримку української мови, української культури, українських традицій. Натомість в документі, який ми бачимо сьогодні, не тільки не ставиться питання про підтримку, а взагалі жодного разу на згадуються слова «українська мова», «українські традиції», - заявив Томенко.

Нунсівець Анатолій Гриценко також скритикував програму розвитку від уряду Азарова. На своєму блозі він написав, що цей документ не передбачає системних змін і реформ. Перший висновок Гриценка - уряд не є цілісною командою, яка має і відповідно реалізовуватиме спільні підходи до реформування економіки, соціальної, енергетичної, інформаційної, оборонної, правоохоронної та інших сфер.

Другий його висновок - у програмі більше уваги приділено минулому (оцінці ситуації, критиці попереднього уряду, переліку проблем), аніж майбутньому: що саме пропонується зробити у 2010 році, щоб виправити ситуацію на краще.

Іще один висновок - програма не містить відповідей на ключові питання, без вирішення яких країна і економіка не зможуть рухатися вперед.

XS
SM
MD
LG