Спеціальні потреби

Фіскальна служба України вивчить «панамські документи»


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України заперечує будь-які порушення закону зі свого боку.

Державна фіскальна служба України вивчить документи, які стосуються офшорних активів президента Петра Порошенка, які були опубліковані минулими вихідними після масштабного витоку інформації.

Про це у вівторок повідомив глава відомства Роман Насіров.

«Ми проаналізуємо інформацію, яка була представлена в пресі, яку ми можемо проаналізувати, і повідомимо вам», - сказав Насіров журналістам, коли йому поставили запитання про витік.

Президент України заперечує будь-які порушення закону зі свого боку після появи оприлюднених документів панамської юридичної фірми, з яких випливає, що він є власником трьох офшорних рахунків, які могли використовуватися в якості податкового притулку.

Розслідування міжнародних журналістів, в основі якого 11,5 мільйона документів, виявило, що Порошенко зареєстрував компанію на Британських Віргінських Островах, яку він ніколи не вказував в деклараціях про доходи.

Український лідер не заперечив існування рахунків, але заявив, що вони ніяк не порушують закони України або міжнародне законодавство.

Петро Порошенко заявив, що він відійшов від управління активами компанії «Рошен», доручивши це відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. «Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси», – написав Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

При цьому він наголосив, що є першою посадовою особою в Україні, яка «серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлікту інтересів, які вирішую в рамках українського законодавства та міжнародного приватного права».

Суми на трьох рахунках, пов'язаних з офшорною компанією Порошенка, не перевищували 2 000 євро.

Однак у доповіді, присвяченій «панамському досьє», йдеться про те, що президент міг використовувати їх, щоб уникнути сплати податків від діяльності кондитерської імперії.

«Порошенко створив офшорний податковий притулок для своїх бізнес-активів, коли Україна терпіла найважчу поразку у війні Росії проти України влітку 2014 року», - стверджується в доповіді.

«Дії Порошенко могли бути незаконними за двома підставами: він створив нову компанію, будучи президентом, і не повідомив про цю компанію в своїх деклараціях», - йдеться в матеріалах розслідування.

Дивіться також: Ніякої кримінальної складової в діях Порошенка щодо активів Roshen нема – Костянтин Лікарчук

Порошенко має офшор через недовіру до українських судів - юрист. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG