Спеціальні потреби

На Україні скандал з офшорами позначиться, а на Росії - ні - професор GWU


Роберт Орттунґ - професор з міжнародних відносин в університеті імені Джорджа Вашингтона - вважає, що вплив так званих "панамських файлів" в Україні та Росії різний.

"Основною причиною, чому подібні одкровення не матимуть наслідків для Росії у тому, що населення чудово розуміє, що її керівництво корумповане. Вся ця інформація доступна в Інтернеті. Проблема полягає у тому, що обговорення цього у медіа неможливе. Відсутність відкритого національного діалогу про корупцію унеможливлює для Росії знайти рішення", - заявив професор.

Водночас, додав він, в Україні ситуація інша.

"Лідери України однаково корумповані, як демонструють нові файли, тому зростає тиск на президента і на уряд. Це відбувається в результаті дискусії в засобах масової інформації. Швидше за все, буде реакція в Україні до того, до того, як вона буде в Росії", - відзначив Роберт Орттунґ​.

"Уряд США", - на думку професора, - "має збільшити тиск, щоб обмежити вплив офшорних зон. Ухилення від сплати податків є серйозною проблемою для уряду США, і було б доцільно вирішити її якомога краще. Тим більше західні країни вирішуватимуть цю проблему, чим більше тиску буде на Росію, Україну та інші країни, тим більше вони докладатимуть зусиль, щоб позбутися цього у себе вдома".

Дивіться також: Порошенко має офшор через недовіру до українських судів - юрист. Відео

Порошенко має офшор через недовіру до українських судів - юрист. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG