Спеціальні потреби

СБУ обшукує офіси фірм близьких до опозиції


СБУ обшукує офіси фірм близьких до опозиції
СБУ обшукує офіси фірм близьких до опозиції

Служба безпеки України провела у вівторок обшуки в офісах компанії «Рось», яку оглядачі пов'язують із політиками близькими до опозиційного Блоку Юлії Тимошенко. Під приціл правоохоронців потрапили структури народного депутата Анатолія Семиноги та його брата депутата Київради члена фракції БЮТ Володимира. Прес-служба партії повідомляє про силові дії правоохоронців щонайменше в двох офісах компанії, в яких вилучили документи та комп'ютерну техніку. Депутат Валерій Бабенко, який був на місці події, заявляє, що до нього слідчі застосували фізичну силу. «Лише після того, як я викликав міліцейський патруль, співробітники СБУ почали з нами спілкуватися і відпустили більшість людей», – цитує депутата офіційний портал БЮТ.

Партія «Батьківщина» розповсюдила заяву, в якій пов’язує дії СБУ з виборчою кампанією у місцеві органи влади та спробами влади отримати контроль над регіональними організаціями партії «Батьківщини». Такими діями спецслужби також допомагають провладним політикам знищити фракцію БЮТ в Київраді, нарікає опозиція.

Натомість в СБУ кажуть, що обшуки проводяться у рамках розслідування кримінальних справ. Спецслужби повідомляють, що у одному із випадків йдеться про схему розкрадання бюджетних коштів на суму 4 мільйони гривень. Мовляв, близькі до БЮТ ділки привласнили гроші комунального підприємства «Київський міський центр зайнятості». Саме в зв'язку із цією оборудкою суд і дозволив обшукати офіси фірм, які підозрюють у організації махінацій.

Заперечує будь-який політичний підтекст в обшуках і керівник СБУ Валерій Хорошковський. В інтерв'ю виданню «Комсомольська правда в Україні» він також сказав, що не має особистих мотивів переслідувати соратників Юлії Тимошенко, які найчастіше потрапляють в поле зору СБУ: «Зводити рахунки - не моя стихія. Я скоріше схильний прощати, особливо якщо мова йде про особисте. Але якщо хтось не в ладах з законом, то він буде відповідати», – заявив Валерій Хорошковський.

Претензії до дій спецслужб останнім часом все частіше висловилюють також журналісти та громадські активісти. Деякі з них повідомляли скаржилися на увагу з боку СБУ до своєї діяльності. Мовляв, співробітники спецслужб збирають інформацію про тих, хто дозволяє критику дій влади. Сьогодні декілька десятків працівників мас-медіа і неурядових організацій подали запити до Служби безпеки щоб дізнатися, чи проводять щодо них якісь оперативні заходи. Учасники акції протесту звернулися до керівництва СБУ з вимогою надати пояснення на яких підставах стали об'єктом уваги спецслужб. Керівництво Служби пообіцяло провести перевірку звернень учасників протесту якщо ті подадуть складені відповідно до закону заяви.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG