Спеціальні потреби

Мінські угоди неоднаково сприймаються в українському суспільстві


Інтересам України суперечить виконання Мінських угод - думки з Києва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Інтересам України суперечить виконання Мінських угод - думки з Києва. Відео

Захід та Росія, можливо, штовхають Україну діяти проти власних національних інтересів, примушуючи виконувати Мінські угоди у частині зміни Конституції. Таку думку висловили журналісту англомовної редакції «Голосу Америки» Луїсу Раміресу активісти, експерти та представники влади у Києві. Подробиці у наступному репортажі.

Микола Андрієвський, учасник протестів Євромайдану, розповідає журналістам «Голосу Америки» про жахливі події дворічної давнини:

«Я просунувся звідти, з вулиці. Я вже побачив, що багато людей складена під готелем Козацький, з цього боку. Якраз хлопці почали виносити тіла. Я підійшов і почав виносити тіла. Які ми їх піднімали вздовж по вулиці».

Сьогодні на Майдані мир. Але війна вже два роки триває на сході України. Мінські угоди, які б мали зупинити війну, не виконуються.

Україна в жодному разі не повинна приймати зміни до Конституції, які дадуть більше автономії контрольованим сепаратистами Донецьку та Луганську – переконує член Фракції «Батьківщина у Верховній Раді, виходець з Донбасу Олексій Рябчин:

«Ви не можете проводити мирні переговори про надання більше автономії окремим регіонам. Інші регіони скажуть, чекайте хвилину, чому хтось взяв у руки зброю, заволодів грошима, отримав владу і створив свою армію? Хіба наші хлопці вмирали, щоб у тих було більше влади».

Уряд України занепокоєний, що Європа може не продовжити санкції проти Росії, якщо Київ не виконає Мінські угоди.

Але ці угоди – це отрута для України, переконує колишній кадровий офіцер Збройних сил України, а тепер політичний коментатор Олексій Арестович:

«Будь яка спроба імплементувати Мінські угоди приведе до затяжної кризи в Україні. Вони не можуть бути виконані. Вони написані так, що вони не можуть бути виконані. Дуже великий спростив у суспільстві. Це тупик. Вони ніколи не будуть виконані».

Багато українців поділяє таку думку. Тому українському уряду не просто переконати людей, погодитися на політичні зміни, на які штовхають Україну Захід та Росія. Люди не впевнені, чи відповідають ці зміни національним інтересам України.

Саме захищаючи ці інтереси, 2 роки тому на Майдан вийли сотні тисяч людей, каже Микола Андрієвський. Він сподівається що їх смерть не буде даремною:

«Говорю про те, щоб все стало більш чесно, більш пристойно, більш гідно. Дійсно, ціна була заплачена неймовірна. Дійсно, купа житті, крові, і на даний момент, після того, як пройшло 2 роки, сказати чи дійсно хлопці та дівчата поклали свої життя недарма чи ні – дуже важко».

Дивіться також: BREXIT: Британці вагаються, чи потрібен їм ЄС

BREXIT: Британці вагаються, чи потрібен їм ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

XS
SM
MD
LG