Спеціальні потреби

Небажання адміністрації Порошенка боротись з корупцією назвали перепоною прогресу України у Carnegie


Останні кілька місяців показали, що виклики, з якими стикається Україна, все частіше походять зсередини країни, а не ззовні. Про це йдеться у доповіді з приводу перебігу реформ в Україні, яку підготувала група експертів аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.
Документ відзначає, що частина найбільших проблем, які постали перед Україною, є хронічними, не пов'язані із військовим конфліктом на сході та мають характер системних.
«Це корумпованість уряду та вплив на політичну систему з боку великого бізнесу», - вважають у Carnegie Endowment for International Peace .
При цьому експерти Carnegie Endowment for International Peace заявили, що робота адміністрації Президента України в останні місяці не сприяла прогресу країни.«Значною перепоною подальшому прогресу України на внутрішній арені та розвитку її взаємин із закордонним партнерами стало відчутне небажання, або неспроможність, адміністрації Порошенка іти на рішучі дії проти корупції та впливу великого бізнесу на політику», - відзначається у документі.

Як відомо, у четвер віце-президент США Джозеф Байден мав телефонну розмову з президентом України Петром Порошенком. Віце-президент привітав прийняття цього тижня Верховною Радою антикорупційного законодавства, що рекомендували Міжнародний валютьний фонд і Європейський Союз, та високо оцінив президента Порошенка і уряд України за важку працю, яка запевнила прийняття законодавства.

Віце-президент також позитивно оцінив рішення президента Порошенка про заміну генерального прокурора Шокіна, що відкриває шлях потрібним реформам діяльності прокуратури. Віце-президент Байден закликав президента Порошенка продовжувати йти позитивним шляхом для успішного запровадження нових законів та продовжувати очевидний поступ щодо антикорупційних реформ, підкреслюючи, що це вимагатиме єдності й стабільності.

У Carnegie Endowment for International Peace також наголосили, на важливості сильної коаліції у Верховній Раді для забезпечення здатності уряду функціонувати та продовжувати реформи, необхідні для відновлення довіри українського населення та міжнародної спільноти.

При цьому експерти відзначили, що джерелом нового витку політичної кризи в Україні може стати намагання проштовхнути через Верховну Раду конституційні зміни, яких вимагають від Києва Мінські угоди. Водночас у разі, якщо Київ не вдасться до спроби ухвалити необхідні зміни до Контститції, він ризикує зіграти на руку Москві.
«Наполягаючи на конституційних змінах, адміністрація Порошенка ризикує стати об'єктом нападів націоналістів та отримати крах коаліції, що теж може призвести до дострокових парламентських виборів», - вважають у Carnegie.

«Неспроможність ухвалити конституційні зміни, як цього вимагають від Києва Мінські домовленості, може обернутись політичною перемогою Росії і дозволить останній перекинути провину за конфлікт на сході України на Київ», - також відзначає документ.
Дивіться також: Влада не зацікавлена у правді про розстріли на Майдані, а політикум - причетний - родичі, адвокати

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG