Спеціальні потреби

США: Палата представників голосує в справі допомоги Україні


"Санкції всім, хто підживлює кризу" - конгресмен
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

"Санкції всім, хто підживлює кризу" - конгресмен

У Палаті представників Конгресу США розпочинаються дебати, а потім відбудеться голосування щодо остаточної версії Закону на підтримку суверенітету, територіальної цілісності, демократії та економічної стабільності України. Текст законпроекту, який раніше погодили у Сенаті, у разі ухвалення Палатою представників, буде відправлений на підпис президенту Обамі.

Закон передбачає надання державних гарантій США для кредитів Україні на суму в один мільярд доларів. Ним також передбачено виділення 50 мільйонів доларів на розвиток демократії та 100 мільйонів - на військове співробітництво США з країнами Центральної та Східної Європи, у тому числі з Україною.

Серед іншого, США будуть допомагати Україні у тренуванні персоналу та розбудові армії, розвідки та служб спецпризначення. Також цей законопроект доручає американському уряду допомогти Україні знайти та повернути активи, виведені з українського бюджету Віктором Януковичем та його оточенням.

Інша частина законопроекту запроваджує санкції проти українських та російських чиновників, як нинішніх, так і колишніх, які причетні до актів насильства в Україні, корупції, розкрадання коштів, підриві українського суверенітету, територіальної цілісності та стабільності. Конгрес вимагає від уряду заморожувати активи та блокувати фінансові трансакції не лише осіб, на які накладаються санкції, але й членів їхніх родин та близьких соратників.

Під час обговорення американські конгресмени з обох сторін політичного спектру виступали на підтримку цього закону.

Конгресмен-республіканець від штату Каліфорнія Ед Ройс:

«Якщо ми хочемо зупинити агресію з боку Росії, ми мусимо потужно відповісти. І ми мусимо діяти разом і швидко. І не лише для того, щоб зруйнувати монополію, але і для того, щоб ввести потужні санкції проти президента Путіна та його подільників, які здійснили цю агресію. Санкції мусять торкатися урядових чиновників, а також тих, хто не маючи формальної позиції в уряді, тим не менш має великий вплив на політику Володимира Путіна та підтримали агресію. Це включає так званих олігархів та інших, які накопичили величезні статки шляхом корупції та іншими нелегальними методами. Ми мусимо дати їм чітко зрозуміти: якщо вони не закінчать цю кризу, яку вони навмисно створили, або захочуть рухатися навіть далі в Україну, то ми і наші союзники значно посилимо санкції».
XS
SM
MD
LG