Спеціальні потреби

В Україні поминали жертв Голодомору 32-33 років


В Україні поминали жертв Голодомору 32-33 років
В Україні поминали жертв Голодомору 32-33 років

Сотні людей прийшли у суботу на київський Печерськ до меморіалу жертв Голодомору. Зранку Віктор Янукович, Микола Азаров та Митрополит Володимир встановили до скульптури «Гірка пам’ять дитинства» композиції зі свічки, калини та колосків. Потім, коли представники влади поїхали, панахиду за загиблими відслужили кардинал Любомир Гузар та Партіарх Київський Філарет. А до 16-ої години до меморіалу стали підходити люди зі свічками, аби запалити їх у пам’ять замордованих голодом.

Цього року пам’ятні заходи відбуваються з мінімальною участю політиків. Як відомо, Віктор Янукович заявив, що не вважає Голодомор геноцидом української нації. Натомість у зверненні з приводу цієї дати він назвав його «національним нещастям, яке поглинуло мільйони безневинних, не підлягає забуттю».

Серед завдань у цій справі він вважає за необхідне з’ясувати реальне число жертв Голодомору: «Треба, нарешті, піти за принципом: «на сьогодні доведено, на основі документів і спогадів очевидців, стільки-то. Пошуки ведуться далі, згідно з якими і буде уточнюватися ця важка цифра. Коли деякі, з дозволу сказати, «вчені» на численних імпрезах і "круглих столах" легко перекидаються мільйонами загиблих з голоду - від 3 мільйонів - до 5мільйонів - до 7 мільйонів, а то й більше - то це вже кощунство» – зазначив Янукович.

Натомість представники націонал-демократичного табору, зокрема Нашої України сьогоднізнову говорили про те, що країна має позбутися комплексу меншовартості, завершити розслідування і домагатися визнання Голодомору фактом геноциду, аби покарати винних у цій трагедії.

Як заявив голова ради Нашої України Валентин Наливайченко: «Після того, як український суд завершив розслідування, врахував усі матеріали незалежних експертиз, усі свідчення людей, які пережили Голодомор і виніс вирок, Україна не потребує додаткового визнання».

«Тепер уряд України зобов’язаний перекласти мовами Ради Безпеки ООН і передати усі документи стосовно рішення суду у секретаріат цієї конвенції. Цим будуть зняті будь-які політичні спекуляції у будь-якій країні. До рішення українського суду було важливо звертатися до інших держав за політичною, гуманітарною підтримкою, цивілізаційним визнанням злочину геноциду в Україні, але після рішення суду і застосування на нашій території універсальної ООНівської конвенції про злочини геноциду і покарання за них 143 держави є такими, що визнали злочин геноциду у нашій державі, в тому числі і Російська Федерація», – сказав лідер Нашої України.

Свого часу Віктор Ющенко підписав указ про те, що у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам`яті жертв голодоморів і політичних репресій.

Натомість активісти громадських організацій та журналісти відзначають, що представники нинішньої влади не всі брали участь у поминальних заходах цього дня. Зокрема, зігнорував їх новообраний мер Одеси Олексій Костусєв, попри те, що Одещина є однією з найбільш постраждалих від Великого голоду.

«Голодомор прищепив людям почуття страху – за життя та перед владою», - написав у своєму блозі Анатолій Гриценко. Окрім згадування померлих цього дня, українці «мають робити більше – вичавлювати з себе страх».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG