Спеціальні потреби

Опозиція заявляє про політичні переслідування у Львові


Ukraine election
Ukraine election

Сьогодні зранку Львівська обласна організація БЮТ розповсюдила заяву про те, СБУ затримало голову обласної ТВК Ігоря Кравчука через його намір зареєструвати список кандидатів у депутати Львівської обласної ради від справжньої «Батьківщини», а не її клона, як цього хоче Партія регіонів. Ці списки були проголосовані на зборах організації за присутності лідера партії Юлії Тимошенко, збори якої цими днями провела сама Юлія Тимошенко.

Однак, територіальна виборча комісія відмовляється реєструвати цей список для участі у виборах від «Батьківщини». Як повідомив представник партії Андрій Дзюбан: "Вчора ми подали до ТВК виборчі списки по багатомандатних округах, але нам їх не прийняли, оскільки один з членів комісії наполягала на відмові у реєстрації. Такі свої дії вона пояснювала тим, що на списках повинен був стояти підпис Деньковича». Іван Денькович – депутат Верховної Ради від БЮТ, який нещодавно перейшов до коаліції і був виключений з фракції Тимошенко. Відтак, всі ці події члени партії Тимошенко вважають «діями влади, спрямованими на спотворення результатів місцевих виборів».

СБУ, коментуючи історію із затриманням голови ТВК Кравчука, твердить, що це не має жодного стосунку до політики. «Версія стосовно затримання у Львові голови ТВК, що розповсюджена в ЗМІ прес-службою організації «Батьківщина», не відповідає дійсності і спотворює факти з точністю до навпаки» - кажуть у прес-службі.

Там офіційною є версія про хабар голови ТВК, але пов’язаний із реєстрацією списків. «29 вересня цього року, перевіряючи сигнал про спробу підкупу одного з членів Львівської обласної територіальної виборчої комісії, співробітники СБУ затримали «на гарячому» голову цієї ТВК. Громадянина К. було затримано під час передачі ним двох тисяч доларів США одному з членів комісії, якого він намагався схилити поставити особистий підпис для безпідставної реєстрації списків кандидатів від однієї з політичних сил.

30 вересня цього року стосовно затриманого прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права шляхом підкупу (за ознаками злочину, передбаченого ст. 157 ч.3 Кримінального Кодексу України)».

Бютівці кажуть, що у виборчих комісіях Львівщини немає жодного легітимного представника партії, оскільки ЦВК начебто від ВО «Батьківщини» затвердила кандидатури, подані членом провладної парламентської коаліції І.Деньковичем, якого виключено з партії за зраду її інтересів та співпрацю з владою.

«Ми можемо стверджувати, що всі гілки влади в Україні сьогодні працюють на те, аби спотворити волевиявлення громадян на майбутніх місцевих виборах і розчистити поле для перемоги представників Партії регіонів та її прихильників на усіх рівнях» - йдеться в офіційній заяві. Опозиціонери не виключають, що «після завершення реєстрації, під виглядом боротьби з корупцією, їх просто зніматимуть з виборчих перегонів за допомогою правоохоронних органів. Комусь підкинуть мічені купюри, комусь – наркотики, порушуватимуться десятки кримінальних справ».

Цю ситуацію вже прокоментувала Європейська народна партія, членом якої є Батьківщина. Поточна політична ситуація в Україні погіршується з кожним днем. Як йдеться в заяві генсека ЄНП Антоніо Лопеса Істуріза: "Збільшення державного втручання у внутрішню діяльність братської ЄНП партії "Батьківщини", а також відмова реєструвати партійні організації в Київській, Львівській, Луганській, Тернопільській та інших областях є безперечними ознаками політично вмотивованої кампанії проти опозиційних сил", – зазначається в документі.

«Крім того, нам також стало відомо про те, що Служба безпеки України використовується як інструмент залякування основних опозиційних партій для перешкоджання їхній участі у виборчому процесі. Ми твердо переконані, що якщо ситуацію не буде негайно виправлено, вона матиме серйозні негативні наслідки для діалогу Україна-ЄС та вкрай негативно позначиться на перспективі європейського майбутнього України", - вважають в ЄНП.

Нагадаю, раніше заступник голови адміністрації президента назвала попередню заяву ЄНП «не об’єктивною та замовною». А її прямий шеф Сергій Льовочкін публічно запевняв міжнародну та українську спільноту у намірах влади забезпечити чесну та прозору виборчу кампанію.

XS
SM
MD
LG