Спеціальні потреби

В Східній Україні практикуються таємні ув’язнення, – правозахисники


Звіт Amnesty International та Human Rights Watch вказує на порушення прав людини на Донбасі.

Довільні затримання, які часом супроводжуються застосуванням тортур, практикують у Східній Україні як українські урядові сили, так і підтримувані Росією сепаратисти. Про це повідомляється у звіті Amnesty International та Human Rights Watch, що був оприлюднений в четвер, 21 липня.

Щонайменше дев’ятеро із затриманих українською владою, були обвинувачені в координації дій із проросійськими сепаратистами; стільки ж мирних мешканців за підозрою в шпигунстві на користь українського уряду було затримано сепаратистами.

Водночас обидві організації підозрюють, що несанкціонованих затримань відбувається набагато більше, ніж вони можуть нині задокументувати.

«Тортури і таємне утримання під вартою не є чимось, що можна назвати історією. Така практика в Україні застосовується прямо зараз, по обидві сторони конфлікту»,– сказав Денис Кривошеєв, заступник директора Amnesty International в країнах Європи та Центральної Азії.

«Країни, які надають підтримку будь-якій із цих сторін, чудово про це знають, і вони не повинні й далі закривати очі на ці огидні зловживання», – додав він.

У звіті також повідомляється, що в багатьох випадках утримання під вартою є таємним, адже влада з обох боків намагається приховати, що в ув’язненні знаходяться люди, які стали жертвами конфлітку.

У доповіді також вказується, що таких ув’язнених використовували як козир для звільнення полонених, утримуваних іншою стороною.

Дивіться також: Спільна мова з Росією, чи озброєння України "до останнього подиху"? Республіканці обирають

Спільна мова з Росією, чи озброєння України "до останнього подиху"? Республіканці обирають. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:44 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG