Спеціальні потреби

Українські війська залишають Дебальцеве


Президент Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко повідомив про «плановане відведення військ» зі східноукраїнського залізничного вузла Дебальцеве після того, як урядові сили, за свідченням Росії і сепаратистів, потрапили там в оточення.

«Плановане відведення військ почалося в середу вранці, військові виходять з усім озброєнням. Я відбув на фронт, до вечора повернуся і візьму участь у запланованому на вечір засіданні Радбезу України», – цитують українські ЗМІ слова глави держави в аеропорту Бориспіль.

За словами Порошенка, відхід українських військ з Дебальцевого вже завершено на 80 відсотків.

Перед вильотом Порошенко зазначив, що для нього буде честю «потиснути руку героям», передає агентство Інтерфакс.

Згідно з повідомленнями з району бойових дій, підрозділи української армії почали залишати місто Дебальцеве в середу вранці.

Місто було взято в облогу проросійськими сепаратистами, і бойові дії тривали, незважаючи на припинення вогню. Однак, згідно із заявою Порошенка, Дебальцеве ніколи не було в оточенні, і урядові війська відійшли організовано і зі зброєю в руках.

У вівторок президент Росії Володимир Путін закликав проросійських сепаратистів дозволити українським військам покинути оточене місто. Виступаючи в Будапешті, Путін також закликав уряд у Києві дозволити своїм військам здатися.

Тим часом командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко на своїй сторінці в Facebook вранці в середу повідомив, що «відведення військ з Дебальцевого здійснюється планово і організовано».

Заступник голови управління внутрішніх справ Донецької області зі свого боку повідомив інформагентству AFP, що деякі підрозділи української армії евакуюються.

Однак при цьому він додав, що «повномасштабні вуличні бої тривають», і заявив про необхідність направити підкріплення.

У повідомленні Міністерства оборони України, зробленому вранці, говориться, що зіткнення в місті тривають.

Стратегічний місто, оточене проросійськими сепаратистами, протягом декількох тижнів було епіцентром сутичок. Насильство тривало, незважаючи на угоду про припинення вогню, яке набрало чинності в неділю.

Сепаратисти наполягають на тому, що місто було оточене до того, як почалося припинення вогню, і є внутрішньою частиною їх території, а не частиною лінії фронту, де, за домовленістю, повинні були припинитися бої.

XS
SM
MD
LG